کرمانشاه-پایگاه خبری طلوع- مرزبان نظری با بیان اینکه پس از زلزله ۹۶ در بحث مدرسه سازی اقدامات خوبی در استان کرمانشاه انجام شده، گفت: از سال ۹۶ تا کنون ۳۱۰ مدرسه با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان در استان ساخته شده که از این میزان ۱۵۵ میلیارد تومان کمک خیرین و ۱۹۵ میلیارد تومان اعتبارات دولتی بوده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون از نظر سرانه فضای آموزشی از میانگین کشوری بالاتر هستیم، افزود: میانگین فضای آموزشی در کشور ۵.۲ درصد است که این رقم در کرمانشاه به ۶.۴ درصد می‌رسد و در رتبه دهم کشور قرار داریم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان از پیگیری برای ابلاغ اعتبار ساخت مدرسه در مناطق محروم خبر داد و گفت: ۱۹۰ میلیارد تومان برای ساخت ۹۵ مدرسه در مناطق محروم استان مصوب شده است که پیگیر ابلاغ آن هستیم.

نظری به اعتبارات استانی نیز اشاره کرد و افزود:۲۰ میلیارد تومان هم از محل اعتبارات استانی برای ساخت مدرسه مصوب شده است.

وی با اشاره به در دست ساخت بودن ۱۰۰ پروژه مدرسه سازی در استان خاطرنشان کرد: با احتساب این آمار پیش بینی می‌کنیم مدارس نیازمند بازسازی استان به ۱۰ درصد برسد.

نظری با بیان اینکه ۴۴۰ خیر حقیقی و حقوقی در استان کرمانشاه در زمینه احداث مدرسه مشارکت دارند، گفت: همچنین در طرح آجر به آجر با جمع آوری ۶۰۰ میلیون تومان رتبه سوم کشور را کسب کردیم که با این کمک‌ها موفق به ساخت دو مدرسه شدیم./صدا و سیما