رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: سقف تزریق واکسن افراد بالاتر از ۱۸ سال تا دهم مهرماه تعیین شده از این رو همه هم‌استانی‌ها در این مدت حداقل باید دُز اول واکسن خود را دریافت کنند.

دکتر «ابراهیم شکیبا» روز سه‌شنبه اظهار کرد: با توجه به عبور از قله پیک پنجم و کاهش موارد بیماری در جامعه، فرصت مناسبی برای واکسیناسیون افراد به وجود آمده است.

وی اضافه کرد: در فرصت پیش رو تا پیک‌ احتمالی بعدی باید اکثریت جامعه در مقابل این بیماری واکسینه شوند تا شاهد مرگ عزیزانمان نباشیم.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه گفت: باتوجه به اینکه پیک بعدی در آبان‌ماه پیش بینی می شود، اقدام فوری همه افراد برای واکسیناسیون ضروری است، چرا که پس از دریافت ۲ دُز واکسن و ۱۵ روز پس از آن می توانند در اوایل آبان از کارزار سخت پیک بعدی نجات پیدا کنند.

وی تاکید کرد: بنا بر این در جهت سلامت جامعه، مقرر شده در فاصله زمانی ۱۲ روز پیش رو یعنی تا دهم مهر ماه این اقدام گسترده انجام شود و پس از این سقف زمانی واکسیناسیون نوجوانان و دانش آموزان به طور گسترده تر شروع می شود.

شکیبا در پایان گفت: از مردم تقاضا داریم مراجعه به مراکز واکسیناسیون را به روزهای پایان سقف تعیین شده موکول نکنند و از فردا به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند.

واکسیناسیون بیش از ۵۰درصد از جمعیت هدف در استان

 هم اکنون واکسیناسیون افراد ۱۲ ساله به بالا، بدون‌ثبت نام و بدون نوبت در همه‌ مراکز تجمیعی استان کرمانشاه انجام می‌شود.

براساس اعلام مسوولان کرمانشاه، یک میلیون و ۱۶۶ هزار دُز واکسن کرونا تاکنون در استان تزریق شده است.

بیش از ۵۰‌ درصد جمعیت هدف تا شنبه شب نوبت اول واکسن خود را دریافت کرده اند و ۲۸/۵ درصد از جمعیت هدف نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

بیشترین درصد دریافت واکسن مربوط به گروه سنی ۷۵ تا ۸۰ سال با ۸۲/۳ درصد و کمترین میزان دریافت واکسن در گروه سنی ۱۸ تا ۲۰ سال با ۲۲/۹ درصد است.

هم اکنون ۴۱ مرکز تجمیعی و سه مرکز خودرویی درکرمانشاه فعال است که علاوه بر مراکز فوق، ۱۰ پایگاه ویژه مشاغل در استان به چرخه تزریق واکسن کووید ۱۹ اضافه شده است.

هم‌اکنون یک هزار و ۳۸۵ بیمار کرونایی در مراکز درمانی کرمانشاه بستری هستند که از این تعداد ۲۲۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند و حال ۴۷ نفر هم وخیم است.

مجموع جان‌باختگان استان کرمانشاه هم از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به ۲ هزار و ۴۲۶ نفر رسیده است./ایرنا