استاندار کرمانشاه از والدین، معلمان و دانش آموزان استان خواست سلامت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در اولویت قرار دهند و گفت: کرمانشاه در پیک پنجم متحمل سنگین‌ترین هزینه‌های شیوع کرونا شد و این ناشی از عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی بود.

« هوشنگ بازوند» روز شنبه در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰ در مدرسه صنایع شیمایی شهر کرمانشاه، آغاز سال تحصیلی، سال تعلیم و تربیت را به همه معلمان و دانش آموزان تبریک گفت و از آنها خواست سلامت شان را در اولویت برنامه ها قرار دهند زیرا سلامت بزرگترین سرمایه هر فرد است.

او با بیان اینکه اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنیم وارد پیک ششم کرونا خواهیم شد؛ گفت: واقعیت این است معلوم نیست کرونا تا چه مدت زمان دیگر با ما هست بنابراین باید رفتار و زندگی با آن را یاد بگیریم و نکات بهداشتی را رعایت کنیم تا کمتر از آن آسیب ببینیم چون نمی توانیم زندگی هم نکنیم.

بازوند با تقدیر از کادر درمان استان کرمانشاه در مقابله با کرونا، همچنین از تلاش همه معلمان کرمانشاهی که در شرایط سخت کرونایی دچار زحمات زیادی برای تدریس دانش آموزان شدند تقدیر کرد.

فرهنگ دفاع مقدس گنجیه و مخزنی از ارزش ها است

استاندار کرمانشاه در بخش دیگر از سخنان خود؛ هفته دفاع مقدس را به مردم استان کرمانشاه تبریک گفت و یاد و خاطره همه شهدا را گرامی داشت و گفت: استان کرمانشاه فقط ۸۲۰ شهید دانش آموز و ۱۸۲ معلم شهید در طول هشت سال دفاع مقدس تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است که جا دارد یاد و خاطره آنها را گرامی بداریم.

بازوند بیان داشت: دفاع مقدس، مخزنی از ارزش ها مانند اعتماد به نفس، عزت نفس، خود باروی، ایثار و خودگذشتکی ، مهین دوستی است، و بهره مندی از این فرهنگ دفاع مقدس به عنوان یک گنجیه ای از ارزش ها و هنجار که ناشی از خون ۲۲۵ هزار شهید هشت سال جنگ تحمیلی است می تواند در بسیاری از برهه زمانی، مشکلات به ما کمک کنند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت؛ ۳۳۵ هزار دانش آموز و ۲۶ هزار معلم دارد./ایرنا