رئیس هیات ورزش همگانی استان کرمانشاه از برگزاری اولین دوره رقابت‌های ماهیگیری غرب کشور در کرمانشاه خبر داد.

نریمان رحمانی ، با اشاره به برگزاری اولین دوره رقابت های ماهیگیری غرب کشور در کرمانشاه، اظهارکرد: در این رقابت‌ها ماهیگیران حرفه ای از استانهای کرمانشاه، تهران، زنجان، البرز و کردستان حضور داشتند.

وی افزود: جمعا ۱۹ تیم در قالب تیم های دو نفره از همه رده های سنی در این رقابت ها حضور داشتند و در سد جامیشان شهرستان سنقر هنر و توانایی های خود را در ماهیگیری به نمایش گذاشتند.

مازیار نوذری دولتشاهی رئیس کمیته ماهیگیری هیات ورزش همگانی استان نیز در رابطه به ایسنا گفت: این رقابت ها طی روزهای پنجشنبه و جمعه با دریافت مجوزهای لازم و برقراری کمپ درکنار سد جامیشان برگزار شد.

وی با تاکید بر اینکه برای برگزاری این رقابت ها تمام جوانب محیط زیستی در نظر گرفته شد، افزود: نوع طعمه هایی که در این رقابت ها استفاده شد، طعمه خشک بود که داخل آن مواد شیمیایی وجود نداشت.

رئیس کمیته ماهیگیری استان تصریح کرد: همچنین قلابی که برای صید ماهی در این رقابت استفاده می شد، از نوع قلاب های مخصوصی است که تیغ(خار) برگشتی ندارد و آسیبی به ماهیان صید شده وارد نمی کند و البته بیرون آوردن ماهی با این قلاب از آب کار بسیار دشواری است و نیازمند مهارت بالایی است.

وی با تاکید براینکه تمام ماهیان شکار شده در این رقابت دوباره داخل آب رها سازی شدند، گفت: ماهیان صید شده پس از سنجش میزان وزن و قد آنها دوباره داخل آب رها سازی شدند.

نوذری دولتشاهی با اشاره به موفقیت آمیز بودن برگزاری این رقابت ها، اعلام کرد: امیدواریم بتوانیم در آینده ای نزدیک مجوز برگزاری یک دوره کلاس های ماهیگیری را برای مردم استان از اداره کل ورزش و جوانان استان بگیریم.  

به گفته این مسئول به نفرات برتر این رقابت ها جوایز نقدی از یک تا دومیلیون تومان پرداخت شد./ایسنا