سرهنگ پرویز نظری به مناسبت هفته نیروی انتظامی، از سرقت به عنوان شایعترین جرم در استان یاد کرد و افزود: متاسفانه آمار سرقت به نسبت سایر جرائم در استان بالاست و همین امر موجب شده عمده توان و وقت پلیس آگاهی هم صرف کشف این جرم شود.

نظری گفت: تا زمانی که این چرخه معیوب اصلاح نشده و فکری جدی به حال معتادان متجاهر نشود، نمی توان امید داشت که آمار سرقت در استان کاهش محسوسی داشته باشد.

وی از شناسایی ۵۰۰ سارق حرفه ای هم در سطح استان خبر داد و افزود: این افراد در دفعات مکرر به جرم سرقت دستگیر می شوند، اما بنا به دلایلی از جمله خلاهای قانونی مجددا آزاد شده و به چرخه سرقت برمی گردند، بنابراین با تداوم این روند باز هم نمی توان امیدی به کاهش محسوس آمار سرقت در استان داشت.

نظری اظهار کرد: از طرفی وجود برخی معضلات از جمله آمار بالای بیکاری، شرایط اقتصادی نامناسب و … هم در بالا بودن میزان موارد سرقت در استان بی تاثیر نیست.

رییس پلیس آگاهی استان کرمانشاه در خصوص راهکارهای کنترل سرقت در استان گفت: در وهله اول تمام ادارات و ارگانها دیگر باید در این زمینه پای کار آمده و در کنار پلیس باشند.

وی افزود: در گام بعدی جمع آوری معتادان متجاهر باید در اولویت قرار گرفته و با همکاری دستگاه های مختلف مرکزی برای نگهداری و درمان آنها تعبیه شود.

نظری برخورد بازدارنده دستگاه قضا با سارقان را اولویت بعدی در این زمینه عنوان کرد و افزود: از طرفی بهبود اوضاع اقتصادی و رفع معضل بیکاری هم می تواند تا حد مناسبی موجب کاهش آمار سرقت در سطح جامعه شود./ایسنا