کرمی یادآورشد: از طرفی شیوع بیماری کرونا و کاهش جلسات سازمان نظام پزشکی به ویژه در سال گذشته منجر به تأخیر در رسیدگی تعدادی از پرونده های مطروحه شده که در این زمینه پرونده های مذکور توسط بازپرس های دادسرای استان احصاء می شوند تا به صورت فوق العاده در اولویت کاری نظام پزشکی به منظور رسیدگی فوری قرار گیرد.

این مسئول دستگاه قضایی متذکر شد: همچنین روند رسیدگی به پرونده های تخلفات پزشکان در سازمان نظام پزشکی از همان ابتدا و در مرحله رسیدگی در هیأت های بدوی سازمان به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته، به نحوی که هیأت های بدوی از افراد مجرب تشکیل و پیگیری ها از همان مرحله بدوی با نظارت و دقت مستمر صورت گیرد.

وی در ادامه خواستار ثبت نام پزشکان در سامانه ثنا شد و گفت: به منظور حفظ حریم خصوصی و رعایت شأن جامعه پزشکی و کاهش اطاله دادرسی، مقرر شده به کلیه پزشکان در سطح استان ابلاغ شود که در سامانه ثنا (ثبت نام ابلاغ الکترونیکی قضایی) ثبت نام کنند تا در صورت لزوم حضور در مراجع قضائی، ابلاغیه ها از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع رسانی شود.

کرمی تاکید کرد: به منظور پیشگیری از اطاله دادرسی و جلوگیری از تأخیر در رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه ای شاغلان حرف پزشکی، مقرر شد در صورت حضور پزشکان در خارج از کشور و طولانی شدن آن، حتی الامکان رسیدگی های لازم از طریق ویدئو کنفرانس صورت پذیرد.

وی در پایان گفت: در راستای اطلاع از آخرین وضعیت پرونده های مطروحه و همچنین لزوم تبادل اطلاعات و نظارت بر روند اقدامات صورت گرفته و . . . بازپرس دادسرا به صورت ماهیانه در نظام پزشکی حضور پیدا کرده و اقدامات لازم را اجرایی کند.