کرمانشاه-پایگاه خبری طلوع- دکتر سارا شاه آبادی معاون فنی مرکز بهداشت استان اظهار داشت: کادر بهداشت و درمان جهت تزریق دوز سوم واکسن کرونا در اولویت هستند، فعلا نیازی به تزریق دوز سوم واکسن برای عموم جامعه نیست و باید منتظر بمانیم درماه های آینده سیر بیماری به چه شکل خواهد بود.

دکتر سارا شاه آبادی گفت:  تزریق دوز سوم واکسن کرونا جهت طولانی شدن ایمنی حاصل از واکسن است، برای تزریق این دوز باید حداقل شش ماه از زمان تزریق دوز دوم واکسن گذشته باشد.

وی افزود:  در حال حاضر کادر بهداشت و درمان و نیز برخی بیماران که با نقص شدید سیستم ایمنی مواجه هستند، با توجه به اینکه شش ماه از تزریق دوز دوم واکسن آنها گذشته است، در اولویت تزریق دوز سوم قرار دارند.

این مسئول ادامه داد:  در خصوص تزریق دوز سوم برای سایر افراد جامعه، با توجه به اینکه هنوز اکثریت جامعه دوز دوم را تزریق نکرده و مدت کوتاهی از واکسیناسیون آنها می گذرد، تزریق دوز سوم برای آنها لازم نیست.

وی تصریح کرد: از طرفی باید منتظر بمانیم که سیر بیماری به کدام سمت پیش می‌رود و چنانچه بیش از ۸۵ درصد جامعه دو دوز واکسن را تزریق کرده و سیر گردش ویروس در جامعه کند شود، نیازی به تزریق دوز سوم نخواهد بود.

 

دکتر شاه آبادی گفت:  بنابراین همه چیز بستگی به سیر بیماری و رفتار مردم در قبال واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌ها در ماه‌های آتی دارد.

وی در پایان خازر نشان کرد: در حال حاضر کمبودی در زمینه واکسن نداریم و انتظار این است که مردم هرچه سریعتر برای تزریق دو دوز واکسن کرونا اقدام کنند تا به زودی شاهد کند شدن سیر گردش ویروس در جامعه باشیم.