مهندس خدادادیان اظهار کرد: روز بازار‌ها مکانی برای عرضه صنایع دستی است اما در کنار این محصولات مواد غذایی و ‌خوراکی هم عرضه می شود.

وی افزود:  در حال حاضر روز بازار‌ها به مکانی برای عرضه مواد غذایی و ‌خوراکی تبدیل شده اند که به جرات می توان گفت درصد قابل توجهی از این اجناس غیر مجاز و تاریخ مصرف گذشته هستند.

مسئول سلامت محیط شهرستان کرمانشاه در ادامه گفت:نظارتی بر عرضه مواد غذایی در این روز بازارها نیست به طوریکه در یکی از بازرسی‌ها تعداد زیادی کنسرو ماهی که یکسال از تاریخ آن گذشته بود جمع آوری شد.

وی همچنین تاکید کرد: عرضه میوه و سبزیجات در این روز بازارها به شرط تازه بودن مشکلی ندارد ، بیشتر تخلفات در زمینه مواد خوراکی بسته بندی شده ، کنسرو ماهی و گوشت‌های تاریخ مصرف گذشته و ترشیجاتی است که در آن آهک به کار رفته است.

خدادادیان با اشاره به اینکه علاوه بر موادغذایی تقلبی ، گاهی دام هم بصورت غیرمجاز کشتار می شود گفت: گاهی شوینده‌هایی که در این روز بازار‌ها به فروش می‌رسند تقلبی هستند و فرد در صورت استفاده از آن ممکن است دچار آلرژی تنفسی، حساسیت و اگزما ‌شود.

مسئول سلامت محیط شهرستان کرمانشاه تصریح کرد: باتوجه به شرایط نگهداری نامناسب در این روز بازار‌ها و قرار گرفتن مواد غذایی در معرض نور مستقیم خورشید و گرد و خاک موجب آلودگی آن‌ها می‌شود.

وی در پایان گفت: در هر روز هفته در بخش‌های مختلفی از شهر روز بازار‌ها برپا می‌شوند در حالیکه مکان مناسبی برای عرضه محصولات نیست.