به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه: جلسه اعضای شورای مرکزی صنفی با حضور دکتر محمدرضا غلامی «معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محبی «نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه»، سعید کریمی‌خو« مدیر امور دانشجویی»، بهمن الماسی «مدیر امور فرهنگی»، کیومرث فیض بشی‌پور «مدیر تربیت بدنی» و سایر مسئولین معاونت فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با هدف بررسی و پیگیری مشکلات صنفی « ۲۷ مهرماه سال ۱۴۰۰» در مجتمع فرهنگی بوستان انقلاب برگزار شد.

بر اساس این گزارش: در این جلسه درخواست‌های دبیران و اعضای شورای صنفی دانشجویان، مبنی بر رسیدگی به وضعیت تغذیه دانشجویان، ساعت تحویل غذا در دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها، نوسازی و بازسازی خوابگاه دختران، تجهیز امکانات خوابگاهی، افزایش تست سریع کرونا، بازگشایی سالن‎‌های ورزشی بر اساس پروتکل‌های بهداشتی، راه‌اندازی بوفه دانشکده دندان‌پزشکی و پرداخت حق‌الزحمه دانشجویان مشارکت کننده در طرح واکسیناسیون مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

دکتر محمدرضا غلامی در این جلسه،ضمن پاسخگوی به تمامی مسائل مطرح شده توسط دانشجویان، اظهار داشت: شورای صنفی باید به‌عنوان پلی بین دانشجوها و معاونت باشد و به‌صورت دوطرفه مشکلات را مطرح و در رفع آن‌ها تلاش کند.

دکتر غلامی،افزود: با توجه به اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها کلیه پروتکل‌های بهداشتی باید با جدیت در فضای عمومی خوابگاه رعایت شود و با دانشجویان خاطی که جان خود و سایر دانشجویان را به خطر می‌اندازند، برخورد شود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با اشاره به آمار واکسیناسیون در کرمانشاه گفت: تا زمانی که میزان واکسناسیون به حدود ۸۵٪ برسد، همه باید خود را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ملزم بدانند.
وی در این خصوص از اعضای شورای صنفی خواست تا با توصیه‌های مناسب خود در این بسترسازی دانشگاه را یاری کنند.

این مسؤول در ادامه با اشاره به نیاز برخی از دانشجویان به مشاوره سلامت، از اعضای شورای صنفی خواست تا به‌عنوان بازوان اجرایی اداره مشاوره، در شناسایی این افراد به این اداره کمک کنند، و اگر اعضای این شورا به دنبال اعتماد هستند باید روز به روز روابط بین خود و دانشجویان را تقویت کنند.

در ادامه جلسه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محبی، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت و با اشاره به اسوه اخلاق عالم « پیامبراکرم (ص)» بیان داشت: اخلاق سوای از دین نیست و برای ترویج هرچه بیشتر اخلاق مداری بین دانشجویان، به‌خصوص دانشجویان خوابگاهی باید تلاش شود۰

حجت الاسلام محبی افزود: در زندگی دانشجویی به‌خصوص زندگی خوابگاهی به دلیل وجود ارتباط مستقیم بین افراد، همه در برابر هم مسئولند و عملکرد آن‌ها بر زندگی هم اثرگذار است.
انتهای پیام/ رحمانی