معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از لایروبی رودخانه‌های استان برای آمادگی فصل بارش خبر داد و گفت: کرمانشاه کمترین ساخت و سازها را در نقاط خطر رودخانه‌ها دارد.

علی مرادی با اشاره به نزدیک شدن بارش‌های پاییزی، از لایروبی رودخانه‌های نقاط مختلف استان برای جلوگیری از وقوع سیلاب و یا مسدود شدن مسیر رودخانه‌ها یاد کرد و افزود: کار لایروبی رودخانه قره‌سو در نزدیکی روانسر، قسمت‌هایی از الوند قصرشیرین، رودخانه کمیش هرسین و … انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنان بیل مکانیکی‌های آب منطقه‌ای در حال کار هستند و اکنون در بیستون و سمت پل کهنه در رودخانه دینورآب لایروبی در حال انجام است.

به گفته معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه، در هر نقطه دیگر استان که فرمانداران درخواست بدهند و احساس نیاز کنند، کار لایروبی انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: لایروبی‌ رودخانه‌های استان به صورت مستمر و در تمام فصول انجام می‌شود.

مرادی سپس به بررسی ساخت و سازهای غیرمجاز در مسیر رودخانه‌های استان هم اشاره و خاطرنشان کرد: کرمانشاه کمترین ساخت و ساز در نقاط خطر رودخانه‌ها را دارد.

وی تاکید کرد: اکنون اجازه هیچگونه ساخت و سازی در مسیر رودخانه‌ها و نقاط پرخطر داده نمی‌شود و جلوی هرگونه ساخت و سازی گرفته خواهد شد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان درباره ساخت و سازهایی که از گذشته انجام شده نیز یادآور شد: برای این ساخت و سازها نیز مجوز قلع بنا گرفته شده و خوشبختانه اکنون در “بستر فعال” رودخانه‌ها سازه نداریم.