فرمانده انتظامی استان با اشاره به مقابله جدی پلیس با اراذل و اوباش، گفت: در هفت ماه سپری شده از سال ۵۶۸ نفر از این افراد دستگیر و برای صدور احکام لازم تحویل مراجع قضائی شده اند.

سردار “علی اکبر جاویدان” در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه که در سالن دفتر فرماندهی انتظامی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: تعداد افراد دستگیر شده هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۴۵۳ نفر بوده اند، ۲۵ درصد رشد داشته است.

وی همچنین از احضار و کنترل رفتار یک هزار و ۳۱۸ نفر از اراذل و اوباش استان خبر داد و گفت: کنترل اطلاعاتی این افراد که در هفت ماه سال قبل ۴۵۵ نفر بوده است، حدود ۱۹۰ درصد رشد نشان می دهد.

سردار جاویدان همچنین با اشاره به شناسایی بیش از ۲ هزار اراذل و اوباش در سطح استان، تاکید کرد: رفتار تک تک آن ها تحت نظر و کنترل قرار دارد و در صورتی که بخواهند مشکل و یا مزاحمتی ایجاد کنند با برخورد قاطعانه و واکنش سریع پلیس مواجه خواهند شد.

رشد ۳۰ درصدی کشفیات سلاح در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه از کشف یک هزار و ۴۸۹ قبضه سلاح در هفت ماه سپری شده از سال خبر داد و گفت: این مقدار کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که یک هزار و ۱۴۷ قبضه بود ۳۰ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: از مجموع اسلحه های کشف شده ۸۱۵ قبضه سلاح شکاری و ۶۷۴ قبضه سلاح جنگی بوده است.

سردار جاویدان همچنین از کشف ۲۰ هزار و ۲۲۳ عدد انواع مهمات و رشد ۱۲۴ درصدی آن نسبت به سال قبل که ۹ هزار و ۴۸ عدد بوده خبر داد.

رئیس پلیس استان کرمانشاه در ادامه به انهدام ۲۰ باند و محموله توزیع و حمل سلاح غیرمجاز از ابتدای سال تا پایان مهر اشاره کرد و گفت: در اندام این باندها نیز نسبت به سال قبل که ۱۲ مورد بوده ۶۷ درصد رشد داشته ایم.

وی در پایان از دستگیری ۸۱۱ نفر از قاچاقچیان سلاح و مهمات در هفت ماهه امسال خبر داد و با اشاره به رشد ۹ درصدی دستگیری ها، گفت: در مدت مشابه سال قبل ۷۴۴ نفر دستگیر شده بودند.

گردآوری:محمدرضا جوادی نمین