بر اساس اعلام فدراسیون جهانی اتاق های بازرگانی ICC، اتاق کرمانشاه به عنوان اتاق برگزیده جهان در ماه نوامبر ۲۰۲۱ انتخاب شد.

این انتخاب بواسطه فعالیت‌های گسترده خبری ، تولید محتوا و انعکاس رویدادها از سوی اتاق بازرگانی کرمانشاه در ماه نوامبر صورت گرفته و اتاق کرمانشاه به عنوان اتاق ماه انتخاب شده است.

فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی اعلام کرده که اتاق کرمانشاه در ماه نوامبر خبرهای جذابی در زمینه تجارت، توسعه توانمندیهای تشکل ها و کمیسیون های بخش خصوصی، تصمیم گیری برای حل مشکلات بخش مسکن، بخش داروسازی و … ارسال کرده است.

علاوه بر این خبرها، این اتاق اسناد و فیلم‌های تکمیلی درباره پروژه‌های ویژه در زمینه تولید مواد معدنی مهم و قابلیت‌های تجاری در ایران را با سراسر جهان در میان گذاشته است.

فدراسیون جهانی اتاق های بازرگانی همچنین از اخبار اخیر اتاق کرمانشاه در زمینه پتانسیل های کشاورزی، خاک حاصلخیز، آب و هوای چهار فصل، برند محصولات کشاورزی از جمله نخود و … ابراز رضایت کرده است.

پیش از این نیز اتاق کرمانشاه به عنوان اتاق فعال ماه سپتامبر شناخته شده بود.

پلتفرمی که اتاق بازرگانی بین المللی طی چند ماه اخیر ایجاد کرده، بستری برای گردهم آوردن اتاق‌ها و به اشتراک گذاشتن رویدادها، اخبار و… است تا اتاق‌های بازرگانی سراسر جهان بتوانند از طریق یک پنجره واحد به آسانی تجربیات خود را با هدف رفع مشکلات اقتصادی با هم به اشتراک بگذارند.

اتاق بازرگانی بین‌المللی نهاد مهمی است که در پاریس استقرار یافته و در بیش از ۱۰۸ کشور دنیا از جمله ایران که فعالیت‌های اقتصادی گسترده دارند، دارای کمیته ملی است که این کمیته ملی ماموریت‌های این نهاد را دنبال می کند.