خسرو عیساییان ، با اشاره به فعال شدن گسترده خدمات شهری در هفته های اخیر گفت: پیش از این در مدت سه تا چهار ماهی که شهر فاقد شهردار بود نمی توانستیم قراردادهای لازم در حوزه خدمات شهری ببندیم، اما خوشبختانه با انتخاب سرپرست شهرداری هم اکنون کارها به سرعت روی روال برگشته و خدمات شهری در تمام شهر به خوبی در حال انجام است.

عیساییان از جمع آوری روزانه ۶۵۰ تا ۷۰۰ تن زباله در سطح شهر کرمانشاه خبر داد و افزود: در حال حاضر جمع آوری این حجم زباله در دو تا سه شیفت کاری در حال انجام است.

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با تاکید بر لزوم جمع آوری زباله از درب منازل گفت: اگر این امر محقق شود و مردم راس یک ساعت مشخص زباله ها را درب منازل بگذارند، تنها در یک شیفت کاری، کار جمع آوری زباله های شهر انجام می شود.

وی افزود: همچنین با انجام این کار مخازن جمع آوری زباله برچیده شده و دیگر شاهد پدیده “زباله گردها” نخواهیم بود.

عیساییان با بیان اینکه طرح جمع آوری زباله از درب منازل در دستور کار شهرداری کرمانشاه قرار دارد، گفت: مطالعات این طرح انجام شده و قرار است در هر منطقه این طرح در دو تا سه بلوک اجرایی شود.

وی افزود: به نظر می رسد که اجرای پایلوت طرح تاپایان سال کلید بخورد، البته در این زمینه نیازمند فرهنگسازی هستیم که مردم زباله های خود را راس ساعت مشخص درب منازل بگذارند.

این مسئول گفت: در حال حاضر حدود ۳۴۰۰ مخزن در سطح شهر کرمانشاه مستقر هستند که بسیاری از آنها به مرور دچار آسیب و فرسودگی شده‌اند و هزینه های جایگزینی آنها بالاست.

عیساییان افزود: از طرفی تمیز کردن مداوم این مخزن ها مشکلات خاص خود را دارد و در بسیاری مناطق زباله گردها، زباله های آنها را بیرون می ریزند که منظره ناخوشایندی ایجاد می‌کند و نیاز است هرچه سریعتر این مخازن جمع آوری شده و زباله‌ها از درب منازل جمع آوری شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه همچنین با اشاره به فعالیت ۴۲ دستگاه خودروی جمع آوری زباله در سطح شهر کرمانشاه، گفت: این خودروها بیش از ۲۰ سال عمر دارند و فرسوده شده اند و در حال حاضر کار نوسازی آنها در دستور کار قرار گرفته است/ایسنا