ثبت نام طرح “جهش تولید مسکن” حالا چند روزی است در کشور آغاز شده و بسیاری افراد مشتاقانه در این طرح ثبت نام می‌کنند، به امید اینکه روزی صاحب یک چهاردیواری شوند.

در این طرح قرار است سالانه یک میلیون واحد مسکونی تولید شده و با اجرای آن عملا در هرسال یک میلیون خانوار ایرانی صاحب خانه شوند.

در استان کرمانشاه هم همزمان با سراسر کشور ثبت نام در این طرح آغاز شده، اما در کمال تعجب در لیست شهرهای ثبت‌نامی استان، اسمی از کرمانشاه نیست!

در حال حاضر با باز شدن سایت ثبت نام طرح “جهش تولید مسکن” تنها اسم شهرهای ازگله، اسلام آبادغرب، بانوره، پاوه، سنقر و کلیایی، قصرشیرین، کرندغرب، گهواره، گیلانغرب، کنگاور، نودشه و هرسین دیده می شود و اسمی از کرمانشاه با جمعیت یک میلیون نفری آن نیست!

شنیده‌ها حاکی از این است که عدم تامین زمین موجب شده فعلا برای شهر کرمانشاه سهمی در این طرح تعریف نشود.

این در حالی است که نیمی از جمعیت دو میلیون نفری استان در شهر کرمانشاه ساکنند و بسیاری از آنها مستاجرند و حال که فرصتی دست داده تا از قِبَل این طرح صاحب خانه شوند، نبود زمین در این زمینه مانع شده، مانعی که برداشتن آن دست مسئولان استان است.

در این شرایط گرانی مسکن و اجاره های سرسام آور، این طرح فرصتی طلایی برای خانه دار شدن بسیاری از مستاجران کرمانشاهی است و اگر دست روی دست بگذاریم و زمینی برای طرح تهیه نشود فرصت برای کرمانشاه و کرمانشاهیان از دست خواهد رفت و بسیاری مستاجران کرمانشاهی همچنان بی خانه می‌مانند.

حالا نگاه نگران مستاجران کرمانشاهی به همت مسئولین استان دوخته شده تا برای تامین زمین تلاش کرده و کاری کنند که سهم کرمانشاه در این طرح از دست نرود./ایسنا