رئیس پلیس آگاهی استان گفت: با تلاش ماموران و کاراگاهان از ابتدای سال جاری تا پایان مهر، ۱۱ هزار و ۵۰۶ فقره انواع سرقت در شهرستان های مختلف کرمانشاه کشف شده است.

 سرهنگ “پرویز نظری” اظهار داشت: علاوه بر کشفیات صورت گرفته، ۵ هزار و ۷۵۲ سارق و مالخر نیز دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده اند.

وی همچنین به اجرای طرح های متعدد پلیس آگاهی اشاره و اظهار کرد: در ۴۰ روز اخیر ۱۹ طرح عملیاتی اجرا شده که حاصل آن کشف یک هزار و ۸۹ فقره سرقت از مجموع سرقت های کشف شده و دستگیری ۴۳۱ نفر سارق و مالخر بوده است.

سرهنگ نظری تصریح کرد: همچنین ۳ طرح مبارزه با با جرائم خشن مانند زورگیری، قاپ زنی، جیب بری و کش روزنی انجام که در نتیجه ۶۲ فقره سرقت کشف و ۱۶ سارق و مالخر دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح عملیاتی کنترل صنوف و مبارزه با مالخران، یادآوری کرد: در این طرح ۱۳۲ فقره اموال مسروقه شهروندان کشف و ۷۴ سارق و مالخر دستگیر شدند.

وی اجرای ۶ طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را نیز یادآور شد و گفت: در این طرح ها ۵۰۹ فقره اموال مسروقه کشف و ۲۰۶ سارق و مالخر نیز دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ نظری ادامه داد: با تلاش کاراگاهان و ماموران پلیس آگاهی ۴۹ باند سرقت منهدم و ۱۱۲ سارق و مالخر عضو آن ها دستگیر شدند که در بازجویی ها به ۹۲۸ فقره سرقت اعتراف کردند.

این مقام انتظامی در ادامه از انهدام ۱۰ باند سرقت های توام با خشونت و قاپ زنی و کشف ۱۴۱ فقره سرقت از آن ها خبر داد و گفت: با تلاش های ماموران ۷ باند سرقت منزل نیز منهدم و ۳۱ فقره کشف شد.

وی همچنین از تشکیل ۲۹۳ فقره پرونده در زمینه کلاهبرداری در پلیس آگاهی استان خبر داد و گفت: ۲۵۳ مورد ان ها منجر به کشف شده است.

سرهنگ نظری در پایان از کشف ۳۵ فقره قتل با تلاش کاراگاهان پلیس آگاهی استان مربوط به امسال و سال های قبل طی هفت ماهه سال جاری خبر داد.