معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه از کاهش تدریجی دمای هوای کرمانشاه تا حدود هشت درجه سانتی‌گراد تا اوایل هفته آینده خبر داد و گفت: به نظر نمی‌رسد این سامانه ناپایدار، بارش چندانی برای کرمانشاه داشته باشد.

علی محمد زورآوند، با اشاره به سامانه ناپایداری که از اوایل وقت امروز (۱۲ آبان) وارد کرمانشاه شده، افزود: اگرچه فعالیت بارشی این موج اکنون در شهر کرمانشاه نمود بیشتری دارد، اما شدت فعالیت آن کم کم به سمت شرق استان خواهد رفت.

وی ادامه داد: اوج فعالیت این موج را اواخر امروز و فردا در نواحی شرقی استان مانند سنقر و کنگاور خواهیم داشت.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته به نظر نمی‌رسد این سامانه بارش موثر یا پله را برای همه استان به همراه داشته باشد، اگرچه ممکن است در برخی نقاط و به صورت لکه‌ای بارش‌های مناسبی داشته باشیم.

زورآوند میانگین بارشی که این سامانه می‌تواند برای استان کرمانشاه به همراه داشته باشد را هشت تا ۱۰ میلی‌متر برآورد کرد و یادآور شد: میانگین بارش این سامانه برای شهر کرمانشاه نیز حدود پنج تا شش میلی‌متر خواهد بود.

وی از تغییرات دمایی این سامانه هم یاد کرد و با اشاره به روند کاهشی دمای هوا طی روزهای آینده، افزود: از فردا(پنجشنبه) روند کاهشی دمای هوا شروع خواهد شد، بگونه‌ای که تا روز دوشنبه آینده(۱۷ آبان) دما در سطح استان به طور میانگین هفت تا هشت درجه کاهش می‌یابد.

به گفته معاون هواشناسی استان، فعالیت این سامانه بارشی تا اوایل هفته آینده کم و بیش در کرمانشاه ادامه دارد./ایسنا