نایب رئیس هیات تنیس روی میز استان کرمانشاه از آغاز تور ایرانی تنیس روی میز رده سنی هوپس دختران کشور در کرمانشاه خبر داد.

طاهره جعفری وفا ، بااشاره به برگزاری اولین دوره مسابقات تنیس روی میز هوپس دختران پس از شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: آخرین دوره این مسابقات پیش از شیوع بیماری کرونا برگزار شد و اکنون پس از حدود دو سال وقفه رقابت های مرحله گروهی آن در کرمانشاه استارت خورده است.

وی افزود: در این مسابقات ۵۵ بازیکن دختر در رده سنی یازده و ۱۲ سال از سراسر کشور از امروز(۱۲ آبان) به مدت سه روز در کرمانشاه باهم رقابت خواهند داشت.

نایب رئیس هیات تنیس روی میز کرمانشاه با بیان اینکه این مسابقات در خانه پینگ پنگ کرمانشاه درحال برگزاری است، گفت: این مسابقات انتخابی تیم ملی محسوب می شود و از مجموع ۵۵ بازیکنی که در آن حضور دارند، هشت نفر برای اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد.

وی از حضور پنج ورزشکار کرمانشاهی در این مسابقات خبرداد و گفت: وانیا یاوری، رایا جواهری، نیلا خزاعی، سارینا جهانشایی و هرانوش ایدی زاده پنج بازیکن کرمانشاهی حاضر در این مسابقات هستند.

جعفری وفا افزود: از بین ورزشکاران کرمانشاهی سارینا جهانشایی، رایا جواهری و وانیا یاوری با توجه به داشتن عناوین قهرمانی شانس زیادی برای دعوت به اردوی تیم ملی دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه رقابت های تور ایرانی تنیس روی میز هوپس پسران نیز همزمان با رقابت های دختران به میزبانی شهرستان بناب برگزار می شود، گفت: تیم پسران کرمانشاه را برای حضور در این رقابت ها اعزام کرده ایم.

نایب رئیس هیات تنیس روی میز استان بااشاره به توجه فدراسیون به رده سنی هوپس، افزود: از آنجایی که این رشته یکی از رشته های المپیکی به شمار می رود، برای همین فدراسیون تمرکز خود را برای المپیک ۲۰۲۴ قرار داده و براین مبنا به این رده سنی توجه دارد./ایسنا