به گفته رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه فعالیت در اماکن ورزشی کرمانشاه از این پس با ارائه کارت واکسن کرونا امکان‌پذیر است.

مصطفی بابا ملکی ، بااشاره به حاکم بودن شرایط کرونایی در کل دنیا، اظهار کرد: شیوع این بیماری از حدو دو سال پیش سلامت جامعه را به مخاطره انداخت و افراد زیادی به آن مبتلا شدند.

وی افزود: از حدود چندماه پیش واکسیناسیون گسترده برای مقابله با این بیماری آغاز شده تا با ایمن شدن افراد جامعه، فعالیت حوزه های مختلف همچون ورزش به حالت عادی خود بازگردد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه با واکسیناسیون ۸۰ درصدی تا حدود زیادی جامعه به ایمنی می رسد، گفت: در این راستا برای حفظ سلامت جامعه ورزش از این پس ورزشکاران، مربیان و داوران تنها با ارائه کارت واکسیناسیون می توانند در اماکن ورزشی حضور پیدا کنند و فعالیت داشته باشند.

وی ادامه داد: این دستورالعمل تمام مجموعه های ورزشی شهر و باشگاه های دولتی و حتی خصوصی را نیز شامل می شود.

باباملکی با تاکید براینکه این دستورالعمل به همه این اماکن ابلاغ شده است، عنوان کرد: تیم های نظارتی به منظور اجرای بهتر این دستورالعمل از مجموعه های ورزشی و باشگاه های دولتی و خصوصی بازدید خواهند داشت و با اماکن ورزشی متخلف برخورد می کنند.

به گفته این مسئول در سطح شهرستان کرمانشاه یازده مجموعه ورزشی و ۴۶۰ باشگاه ورزشی خصوصی وجود دارد.

وی افزود: همچنین برای برگزاری تمام مسابقات در سطح استان به همراه داشتن کارت واکسیناسیون از سوی عوامل اجرایی و حاضرین در مسابقات الزامی است. 

رئیس اداره ورزش و جوانان کرمانشاه در ادامه درخصوص نحوه فعالیت های ورزشی سطح شهرستان هم گفت: باتوجه به شرایط نارنجی کرمانشاه تنها رشته های کم برخورد و در فضای باز، رشته های انفرادی، بدنسازی، تنیس روی میز، شمشیربازی و ….می توانند فعالیت داشته باشند، لذا رشته های پربرخورد مانند رشته های رزمی بجز برای تیم های استانی کماکان غیرفعال خواهند بود./ایسنا