آرش شادفر با اشاره به برنامه‌ریزی که برای اجرای طرح جهش تولید مسکن در کرمانشاه شده و قرار است طی چهار سال نزدیک به ۱۲۰ هزار واحد مسکونی(هر سال حدود ۳۰ هزار واحد) در استان ساخته شود، اظهار کرد: اگر هزینه ساخت هر مترمربع مسکن را حداقل و بدون احتساب هزینه زمین، مجوزها و … حدود پنج میلیون تومان در نظر بگیریم، این طرح نزدیک به ۶۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی خواهد داشت.
 

 رئیس انجمن صنعت ساختمان استان کرمانشاه با اشاره به گردش مالی نزدیک به ۶۰ هزار میلیارد تومانی چهار ساله طرح جهش تولید مسکن در کرمانشاه، گفت: باید تلاش کنیم شرکت‌های داخل استان از این گردش مال عظیم منتفع شوند.

وی از بخش مسکن به عنوان محرک اصلی اقتصاد یاد کرد و ادامه داد: این ۶۰ هزار میلیارد تومان می تواند تحول قابل توجهی در حوزه اقتصاد، اشتغال، افزایش ظرفیت کارخانجات تولید مصالح ساختمانی و … در استان ایجاد خواهد کرد.

رئیس انجمن صنعت ساختمان استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: اگرچه درباره اشتغالزایی بخش مسکن ارقام متفاوتی اعلام می‌شود، اما بیش از ۱۷۰ شغل به طور مستقیم و غیرمستقیم با بخش مسکن در ارتباط است که استفاده از ظرفیت طرح جهش تولید مسکن می‌تواند با ایجاد اشتغال بالا، بخش زیادی از مشکل بیکاری کرمانشاه را مرتفع کند.

شادفر بر لزوم استفاده از ظرفیت شرکت‌های ساختمانی استان و همچنین کارخانجات مرتبط با مصالح ساختمانی برای اجرای طرح جهش تولید مسکن تاکید کرد و افزود: در شرایطی که اقتصاد کرمانشاه به شدت به این گردش مالی نیاز دارد، نباید اجازه بدهیم عواید آن نصیب استان‌های دیگر شود.

وی یادآور شد: متاسفانه تجربه سال‌های گذشته چه در ایام بازسازی مناطق زلزله زده و چه ساخت پروژه های مسکن مهر نشان داده که در گذشته این فرصت در اختیار شرکت‌های بومی استان نبوده و نباید اجازه دهیم چنین رویدادی دوباره تکرار شود.

رئیس انجمن صنعت ساختمان استان کرمانشاه اجرای این طرح را نیازمند توان مالی و دانش فنی بالا دانست و تاکید کرد: برای این منظور نیاز داریم کنسرسیومی از شرکت‌های درجه یک و دو ساختمانی، سازندگان مطرح، کارخانجات و واحدهای تولیدی مرتبط با مصالح ساختمانی و… در استان ایجاد شود.

شادفر با بیان اینکه این موضوع طی جلساتی با فعالین صنعت ساختمان در میان گذاشته شده، ادامه داد: همچنان پیگیر هستیم که این فرصت عظیم از دست کرمانشاه نرود و پیش از آنکه این طرح استارت بخورد شرکت‌ها را برای اجرای آن آماده و همسو کنیم./ایسنا