مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از لایروبی حدود ۷۰۰ دستگاه پل در نقاط مختلف استان خصوصا در مسیر محورهای اصلی و فرعی برای جلوگیری از بروز مشکل در فصل بارندگی خبر داد.

فریبرز کرمی؛ با اشاره به اقداماتی که راهداری استان برای جلوگیری از بروز مشکل در فصل بارندگی و مسدود شدن جاده‌ها انجام داده، گفت: یکی از مهمترین این اقدامات لایروبی پل‌ها در مسیرهای مختلف استان خصوصا در نقاط روستایی و جاده‌های اصلی و فرعی بوده است.

وی از لایروبی ۷۰۰ دستگاه پل در سطح استان خبر داد و افزود: عمده این لایروبی‌ها مربوط به پل‌های کرمانشاه، قصرشیرین، جوانرود، صحنه و کنگاور بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه همچنین از انجام ۷۱۱ مورد خاکبرداری و تنظیم بسترهای ورودی و خروجی پل‌ها یاد کرد که با هدف مدیریت عبور آب از دهانه پل‌ها صورت گرفته است.

کرمی خاطرنشان کرد: به علاوه ۱۵ دستگاه پل نیز در نقاط مختلف استان احداث شده تا مردم برای تردد با مشکلات کمتری مواجه شوند که مهمترین آنها نیز پل “گروس” بود.

وی تعریض ۵۰ دستگاه پل و تعمیر ۱۴ دستگاه پل را نیز از دیگر اقدامات انجام شده برای آمادگی  برای شروع فصل بارش اعلام کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه کار لایروبی، احداث و ساماندهی پل‌ها پیش از فصل بارندگی و از اوایل امسال آغاز شده، گفت: هرکجا نیاز باشد  کار لایروبی و ساماندهی پل‌ها را ادامه خواهیم/ایسنا