مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ۲۰۰ اثر از ۲۷ استان کشور به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد در اسلام‌آبادغرب ارسال شده است، گفت: این جشنواره در چهار بخش نمایش خیابانی، نمایش صحنه‌ای و نمایشنامه نویسی و نمایشنامه خوانی برگزار می‌شود.

«بهرام فاضلی‌زاد»  ضمن ابراز خرسندی از آثار ارسال شده به جشنواره اظهار داشت: در بخش نمایشنامه نویسی ۶۵ اثر، در بخش نمایش‌های خیابانی ۷۲ اثر و در بخش تئاتر صحنه‌ای ۷۳ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی افزود: به نظر می‌رسد با وجود شرایط خاص کرونایی حاکم بر جامعه از یک طرف و شرایط خاص جشنواره در خصوص ارسال آثار، تقاضا برای حضور در جشنواره در سطح بالایی قرار داشته که این نشان دهنده آن است جشنواره جایگاه ملی خود را پیدا کرده است.

رییس جشنواره ملی تئاتر مرصاد تاکید کرد: برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره در سطح اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان و ستاد اجرایی جشنواره در حال انجام است و امیدوارم شرایط به گونه ای فراهم شود که بتوانیم از همه ظرفیت‌های جشنواره به درستی استفاده کنیم.

فاضلی‌زاد یادآور شد: بخش نمایشنامه نویسی داوری شده و گروه‌هایی که باید بخش نمایشنامه خوانی را انجام دهند توسط دبیرخانه مشخص شده و در حال تمرین هستند و ابلاغ داوران بخش نمایش صحنه‌ای و نمایش خیابانی توسط دبیر جشنواره نیز صادر شده و بزودی گروه‌های نمایشی این دو بخش معرفی می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: تئاتر مرصاد همیشه یکی از اولویت‌های برنامه ریزی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمانشاه بوده و تاکنون جلسات متعددی را به برنامه ریزی برای این جشنواره هم در سطح استان و هم در سطح شهرستان اختصاص داده‌ایم.

فاضلی زاد همچنین به بحث مرصاد و منافقین و تلاش دشمنان برای تطهیر چهره منافقین اشاره کرد و افزود: امروز جریان رسانه ای منافقین بدنبال تطهیر چهره نفاق است، اما واقعیت این است که چهره نفاق قائل تطهیر نیست و مردم ایران هنوز جنایات منافقین را در ذهن خود دارند و این جشنواره می‌تواند نقشه‌های پلید دشمن را نقش بر آب و چهره منافقین را به درستی به جوانان و آیندگان معرفی کند.

رئیس دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد بعد دیگر جشنواره را انتقال مفاهیم دفاع مقدس به نسل های فعلی و نسل آینده دانست و اضافه کرد: یکی از تکالیف و اهداف این جشنواره انتقال مفاهیم هشت سال دفاع مقدس از جمله فرهنگ ایثار و شهدات و فداکاری مردم استان کرمانشاه و به ویژه شهرستان اسلام آبادغرب است و لذا ستاد اجرایی و شورای سیاستگذاری باید متناسب با این اهداف گام بردارند.

فاضلی زاد در ادامه به نگاه کلان به جشنواره ملی تئاتر مرصاد اشاره کرد و گفت: تئاتر مرصاد متعلق به شهرستان اسلام آبادغرب است اما نباید آن را در اسلام آبادغرب محصور کرد بلکه جشنواره ملی، نیازمند نگاه و افکار ملی است و لذا باید از همه ظرفیت ها برای ارتقاء و کیفیت بخشی به جشنواره استفاده کرد./ایرنا