به گفته معاون ورزش و جوانان استان کرمانشاه استخرهای کرمانشاه پس از یازده ماه تعطیلی می توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

جلال عزیزی، بااشاره به حاکم شدن شرایط زرد کرونایی در کرمانشاه، اظهارکرد: براساس آخرین رنگ بندی کرونایی، یازده شهرستان استان در وضعیت زرد و یک شهرستان هم در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد که این مسئله باعث شده امکان فعالیت هایی ورزشی بیشتری در کرمانشاه فراهم شود.

وی افزود: طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تمام فعالیت های ورزشی اعم از رشته های تیمی و انفرادی کم برخورد و پربرخورد و استخرها در این شهرستانها(زرد و آبی) مجاز است.

معاون ورزش و جوانان استان اضافه کرد: رشته های ورزشی پربرخورد مانند بوکس، کشتی، رزمی و ووشو و نیز حدود ۲۵ استخر کرمانشاه که از حدود یازده ماه پیش به علت تشدید شرایط کرونایی استان تعطیل شده بودند، می توانند دوباره فعالیت خود را از سر بگیرند.

وی ادامه داد: در دو شهرستان پاوه و سنقر هم که در وضعیت نارنجی قرار دارند، تنها رشته هایی که در گروه مشاغل اول و دوم قرار دارند، یعنی رشته های انفرادی و کم برخورد، بدنسازی و تنیس روی میز و … می توانند فعالیت داشته باشند.

عزیزی  در ادامه بااشاره به گذشت حدود دو سال از شیوع کرونا در کشور، ادامه داد: در این مدت یکی از بخش هایی که به شدت از شیوع این بیماری خسارت دید، حوزه ورزش بود.  

وی با بیان اینکه در این میان باشگاه های ورزشی متحمل بیشترین زیان شدند، افزود: طبق برآوردهای انجام شده در طول مدت شیوع کرونا هرماه بصورت میانگین حدود ۱۰ میلیارد تومان به حوزه ورزش استان خسارت وارد کرده است.

معاون ورزش و جوانان استان درخصوص حمایت های دولتی از بخش خصوصی ورزش هم در این مدت گفت: این حمایت ها در قالب تسهیلاتی بود که از ۸۰ میلیون تومان شروع و تا ۹۶۰ میلیون تومان می رسید.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص چرایی عدم استقبال باشگاه های ورزشی از این تسهیلات هم گفت: باتوجه به نرخ سود ۱۲ درصد و عدم هماهنگی لازم بانک ها تعدادی از این باشگاه ها استقبال نکردند، اما بخشی از آنها هم این تسهیلات را دریافت کردند./ایسنا