به گفته معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان فم تور دفاتر گردشگری عراق در کرمانشاه آغاز شده است.

علی صابر ، بااشاره به آغاز تردد گردشگران خارجی از مرز پرویزخان، اظهار کرد: باتوجه به همجواری کرمانشاه با دو بخش عرب نشین و کردنشین عراق، این ظرفیت مناسب فراهم شده تا از این بخش ها جذب گردشگر داشته باشیم.

وی افزود: دراین راستا، به منظور آشنایی فعالین گردشگری عراق با ظرفیت های گردشگری کرمانشاه، برگزاری فم تورهایی برای دفاتر گردشگری این کشور در دستورکار قرار گرفت.

معاون گردشگری استان ادامه داد: طبق برنامه در گام اول مدیران سه دفتر گردشگری این کشور طی روزهای گذشته وارد کرمانشاه شده و تاکنون بازدیدهایی را از جاذبه های گردشگری شهرستان روانسر همچون قوری قلعه و نیز بازار سنتی و زیرساخت ها و تاسیسات گردشگری کرمانشاه داشته اند.

وی افزود: بازدید از دو اثر شاخص تاریخی استان یعنی بیستون و تاق بستان و دیگر جاذبه های طبیعی، فرهنگی، خوراک و زیرساخت های توریسم سلامت از دیگر برنامه هایی است که برای آشنایی این فعالین گردشگری با آنها خواهیم داشت.

صابر با بیان اینکه برنامه بازدید فعالین گردشگری عراق از ظرفیت ها و توانمندی های حوزه گردشگری کرمانشاه ادامه دار خواهد بود، گفت: طی روزهای آینده ۱۵ دفتر گردشگری  مهم دیگر عراق را به کرمانشاه دعوت خواهیم کرد تا با ظرفیت های گردشگری استان آشنا شوند.

وی با تاکید براینکه کرمانشاه باید برای گردشگران عراقی از حالت معبر بودن به مقصد تبدیل شود، عنوان کرد:  طی سالهای گذشته علیرغم جاذبه های مهم و بالایی که در کرمانشاه داشته ایم، برای این گردشگران تنها یک معبر بوده ایم.

معاون گردشگری استان یادآورشد: یکی از مسائل مهمی که در بحث جذب گردشگران خارجی روی آن تاکید داریم، توریسم سلامت است که باتوجه به زیرساخت های خوبمان بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است./ایسنا