کرمانشاه اولین باشگاه تخصصی اسکیت غرب کشور در کرمانشاه راه اندازی شد. 

عباس یاری از مربیان بین المللی اسکیت، بااشاره به تاسیس باشگاه تخصصی اسکیت در کرمانشاه، اظهارکرد: باتوجه به استعدادهای خوبی که کرمانشاه در رشته اسکیت دارد، این باشگاه را راه اندازی کرده ایم. 

وی افزود: در این باشگاه از تجربه و حضور مربیان رسمی فدارسیون بهره می گیریم و در حال حاضر هم حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر عضو این باشگاه هستند که حدود ۳۰ تا ۳۵ نفر آنها از قهرمانان استان و حدود ۱۰ تا ۱۲ نفر هم دارنده مقام های کشوری هستند. 

این مربی بین المللی اسکیت یکی از مهمترین فعالیت های این باشگاه را آموزش رده های پایه اعلام کرد و گفت: حدود یک سوم اعضای این باشگاه را رده سنی نونهالان تشکیل می دهند تا آموزش های لازم را به آنها بدهیم و حرفه ای شوند. 

وی ادامه داد: ورزشکارانی که در این باشگاه آموزش های مقدماتی را می بینند، پس از گرفتن گواهینامه بصورت تخصصی تر وارد این رشته می شوند و باتوجه به پیشرفتی که  دارند، سطح بندی می شوند.  

یاری اضافه کرد: اسکیت هشت رشته زیرمجموعه دارد که تعدادی از آنها المپیکی شده اند و در این باشگاه نیز اکثر این رشته ها را آموزش می دهیم.

وی در ادامه با تاکید براینکه نگاه خانواده ها به اسکیت متفاوت شده، گفت: سابقا به این رشته بیشتر به عنوان یک بازی نگاه می شد، اما اکنون بسیاری از خانواده هایی که فرزندان خود را به این رشته وارد می کنند، باتوجه به اهمیت والمپیکی بودن این رشته برای ثبت نام فرزندان خود اقدام می کنند. 

این مربی اسکیت افزود: البته این رشته سختی های خودش را نیز دارد و از نظر سطح آمادگی جسمانی جزو پنج رشته سنگین دنیا محسوب می شود، چراکه رشته ای قدرتی، سرعتی و استقامتی است. 

وی به راه اولین پیست اسکیت استانداردغرب کشور در مجموعه ورزشی ۱۵ خرداد کرمانشاه هم اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این پیست تلاش داریم تا ورزشکاران ما به حق خود در کشور برسند، چراکه تاکنون به دلیل نداشتن یک فضای تخصصی عقب افتاده بودیم و حالا باید منتظر اتفاقات خوبی برای این رشته باشیم و کرمانشاه در اسکیت کشور بیشتر دیده شود. 

یاری با بیان اینکه ارتباط مناسب و تنگاتنگی بین این باشگاه و هیات اسکیت استان وجود دارد، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم با کمک هیات استان این رشته را در سطح استان بصورت همگانی گسترش دهیم. 

وی بااشاره به اینکه در حال حاضر تمرینات بازیکنان اسکیت کرمانشاه در سالن مجموعه ورزشی آقاجان انجام می گیرد، گفت: باتوجه به اینکه پیست اسکیت کرمانشاه در حال تکمیل است، تا حدود یک تا  دو ماه دیگر تمریناتمان را در این مجموعه  ورزشی ادامه می دهیم/ایسنا