رئیس فدراسیون جودو با گلایه از عدم تحقق وعده تاسیس خانه جودو کرمانشاه پس از ۲سال، گفت: حرکت پویا جودوی استان کرمانشاه به خصوص در مقطع پایه امیدوار کننده است.

 آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در سفر خود به استان کرمانشاه با حضور در استان کرمانشاه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

آرش میراسماعیلی دارنده چهار مدال مسابقات جهانی، یازده مدال آسیایی و پرچمدار کاروان المپیک جمهوری اسلامی ایران در المپیک آتن در این دیدار، اظهار کرد: طی سال جاری برای دومین مرتبه است که به استان کرمانشاه که به عنوان یکی از قطب‌های اصلی جودو کشور مطرح است و قهرمانان و ورزشکاران متعددی را به جامعه جودو کشور تحویل داده سفر می‌کنیم.

وی افزود: در سال‌های گذشته اختلافات و عدم حمایت از ورزش جودو در استان کرمانشاه، این ورزش قهرمانی را در استان کرمانشاه ضعیف کرد اما طی ۲ سال گذشته حرکت پویا جودو استان کرمانشاه به خصوص در مقطع پایه آغاز شده است و هم اکنون سرمربی تیم ملی نوجوانان کشور ایوب رستمی از استان کرمانشاه است که حضور چنین مربی ارزنده‌ای در رده سنی پایه به تقویت جودو استان کرمانشاه کمک شایانی خواهد کرد.

رئیس فدراسیون جودو با اشاره به وضعیت هیأت جودو استان کرمانشاه، تصریح کرد: رئیس هیأت جودو استان کرمانشاه از مدال آوران و ورزشکاران و عضو تیم ملی جودو هستند که حضور چنین افراد با تجربه در رأس هیأت جودو استان کرمانشاه نوید روزهای بسیار خوبی را برای جودو استان کرمانشاه به ارمغان خواهد آورد.

 

میراسماعیلی بیان کرد: ورزش جودو یک ورزش زود بازده نبوده و جوانان و نوجوانان و حتی بانوانی که به تازگی به این رشته ورود پیدا کرده‌اند باید سالیان متمادی تلاش و کوشش کنند تا استعداد آنان در مسابقات ملی، جهانی و المپیک شکوفا شود و فدراسیون و هیأت جودو و اداره کل ورزش و جوانان استان‌ها وظیفه دارند از آنان حمایت کنند.

وی با اشاره عدم تحقق وعده مسئولان استان کرمانشاه برای احداث و راه اندازی خانه جودو در ورزشگاه امام خمینی (ره) کرمانشاه به مساحت ۲ هزار متر توسط استانداری کرمانشاه، گفت: در مدت ۲.۵ سال گذشته موضوع توسعه زیرساخت‌ها همواره مورد توجه قرار گرفته که با شرایط اقتصادی فدراسیون جودو که اعتبار سه میلیارد تومانی دارد و از این مقدار طی سال گذشته تنها ۲.۵ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده کار دشواری است.

رئیس فدراسیون جودو کشور ادامه داد: با کمک فدراسیون جودو و مسئولان استانی تاکنون ۱۲ خانه جودو کلنگ‌زنی و به بهره برداری رسیده و سعی شده مجموعه‌های نیمه کاره نیز تکمیل و راه اندازی شوند.

وی با اشاره به اهمیت تأسیس خانه جودو در استان‌ها، گفت: خانه جودو در استان‌ها به عنوان پایگاه اصلی ورزشکاران این رشته ورزشی در استان‌ها به پیشرفت جودو کمک خواهد کرد.

وعده ۲ سال پیش تأسیس خانه جودو کرمانشاه محقق نشده است

میراسماعیلی بیان کرد: وعده ساخت خانه جودو استان کرمانشاه توسط مسئولان استانی پس از گذشت ۲ سال تحقق نیافته است.

وی ادامه داد: از مرداد ماه سال جاری نامه نگاری لازم برای تخصیص زمین خانه جودو کرمانشاه انجام شده و فدراسیون جودو در ساخت و تجهیز خانه جودو استان کرمانشاه کمک خواهد کرد.

 

میراسماعیلی با اشاره به اختصاص زمین برای تأسیس خانه جودو کرمانشاه، تصریح کرد: با وجود مشخص شدن وضعیت زمین خانه جودو کرمانشاه، سه میلیارد تومانی که توسط خیرین جذب شده به حساب هیأت جودو استان کرمانشاه واریز می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات فدراسیون جودو کشور، تصریح کرد: موضوع تعلیق فدراسیون جودو ۲۰ ماه دیگر ادامه خواهد داشت اما امیدواریم با شکایت‌های انجام شده این محرومیت معلق شود و همچنین در موضوع برگزاری مسابقات جهانی در کشور این امر به دلیل برگزاری همزمان مسابقات مردان و زنان ممکن نیست.

رئیس فدراسیون جودو اضافه کرد: برگزاری اردوهای تیم ملی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان بدون هیچ مشکلی در استان‌های کشور برگزار شده و در صورت آمادگی استان کرمانشاه اردوهای تیم ملی در این استان برگزار خواهد شد و یکی از امتیازات این سفر برای هیأت جودو استان صدور رایگان احکام ورزشکاران خواهد بود.

حقوق ماهیانه ۳میلیون تومانی برای قهرمان جودو کرمانشاه

میراسماعیلی با اشاره به انتشار فیلم دست فروشی یکی از قهرمانان جودو ناشنوای استان کرمانشاه در شبکه‌های مجازی، بیان کرد: متولی اصلی حمایت از چنین ورزشکارانی با توجه به معلولیت آنان فدراسیون ناشنوایان بوده اما فدراسیون جودو به این مسئله ورود پیدا کرده و امروز دیداری با این ورزشکار انجام گرفت و از این قهرمان دلجویی شد.

 

وی ادامه داد: فدراسیون جودو با توجه به محدودیت اعتباری برای این ورزشکار حقوق ماهیانه سه میلیون تومان در نظر گرفته و همچنین با رایزنی صورت گرفته با مسئولان استان کرمانشاه این قهرمان و ورزشکار کرمانشاهی در شهرداری کرمانشاه مشغول فعالیت خواهد شد.

رئیس فدراسیون جودو گفت: یکی از اقدامات فدراسیون جودو حمایت از پنج قهرمان این رشته ورزشی بوده که به مدت ۲ سال حقوق ماهیانه پنج الی هفت میلیون تومانی به آنها در حال پرداخت است تا با خیالی آسوده به تمرینات خود بپردازند.

میراسماعیلی تاکید کرد: جوانان و نوجوانان استان کرمانشاه با فیزیک بدنی مطلوب مانند کوه‌های زاگرس دارای پتانسیل‌های فراوانی برای کسب موفقیت در مسابقات جهانی و المپیک در رشته‌های مختلف هستند که این امر با تلاش و کوشش حاصل می‌شود./مهر