به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه: نشست خبری معاون پژوهش و فناوری و مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی کرمانشاه، عصر دوشنبه هشتم آذر ماه به مناسبت تشریح برنامه های هفته پژوهش در سالن جلسات حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی شعار امسال هفته پژوهش را« پژوهش و فناوری پشتیبان تولید» عنوان کرد و افزود: بیستم لغایت ۲۶ آذر ماه امسال به عنوان هفته ملی پژوهش و فناوری در کشور نامگذاری شده و در این ایام مراسم‌هایی با موضوع پژوهش و فناوری و تجلیل از فناوران و پژوهشگران را در برنامه کاری خود داریم، همچنین در این ایام ارتباط با علاقمندان پژوهش را خواهیم داشت.

دکتر فرزاد ویسی، افزود: از ۱۳ لغایت ۱۹ آذر ماه در کرمانشاه مراسم هفته پژوهش به صورت استانی برگزار می‌شود، و به جهت شیوع ویروس کرونا در بین مردم نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشگران و فناوران برتر از هیجدهم لغایت ۲۵ آذر ماه به صورت مجازی برگزار می شود که متولی آن پارک علم و فناوری است.

دکتر ویسی از تجلیل برگزیدگان استان در هجدهم آذرماه طی مراسمی خاص خبرداد و افزود: از ۶۲ پژوهشگر برگزیده استان شامل «۴۳ دانشگاهی و ۱۹ پژوهشگر دستگاههای اجرایی» در حوزه‌های مختلف قدر دانی می شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه از دیگر برنامه های هفته پژوهش به تجلیل از دوازده پژوهشگر برتر پارک علم و فناوری اشاره کرد و افزود: شنبه ۲۰ آذر ماه پژوهش فناوری مدرسه و دانشگاه، یک شنبه ۲۱ آذرماه مرجعیت دیپلماسی‌علمی، دوشنبه ۲۲آذر ماه پشتیبانی مانع زدایی از تولید، سه شنبه ۲۳ آذر ماه پژوهش فناوری اثربخشی اجتماعی، چهارشنبه ۲۴ آذرماه پژوهش در حوزه علوم انسانی و علوم پایه و پنجشنبه ۲۵ آذر ماه روز پژوهش نام‌گذاری شده و در این روز در دانشکده ادبیات دانشگاه رازی کرمانشاه مراسم ویژه تقدیر از پژوهشگران را همزمان با سراسر کشور داریم.

دکتر ویسی در ادامه سخنانش در خصوص رتبه دانشگاه رازی در نظام رتبه بندی دانشگاه های کشور خوب عنوان کرد و معتقد بود دانشگاه رازی کرمانشاه میتواند بهتر از این نیز باشد، در این دانشگاه سعی شده که پژوهش‌ها را به سمت و سوی کاربردی تقاضا محوری هدایت کنیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه پژوهش ها را حاصل پروژه هایی که به سرانجام رسیده دانست و افزود: در دو سال اخیر توجه ویژه به طرح های جدید و زمانبر شده است.

در ادامه مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی کرمانشاه « دکتر کیانوش چقامیرزا» در پاسخ به خبرنگار طلوع کرمانشاه با اشاره به اینکه دانشگاه به شکل شدید تری به فناوری توجه کرده، از افزایش ۱۰۰٪ طرحها در بعضی از حوزه ها خبرداد و افزود: در بخش کشاورزی افزایش طرح تا ۱۵۰٪ نیز داشته ایم، امسال فعالان در بخش پژوهش و فناوری برگزیده خواهند داشت.
لازم به ذکر است: در برنامه های هفته پژوهش استان، امسال برای اولین بار دو محصول کشاورزی که حاصل ۱۵ سال است در استان معرفی می‌شود./رحمانی