دکتر شکیبا معاون بهداشتی گفت:

از کارکنان بهداشت و درمان که در طی این دو سال بروز اپیدمی کرونا که تمام وقت برای مهار این بیماری و تزریق واکسن پای کار بودند، قدردانی و تشکر می‌کنم.

خدمتگزاری به مردم استان کرمانشاه از افتخارات ما است، اما انجام واکسیناسیون کرونا، مشارکت صددرصدی مردم را می طلبد.

خطر در بیخ گوش افرادی است که واکسن نزده اند لذا از همه مردم درخواست می کنم برای مقابله با بیماری کرونا و حفظ سلامت خود و دیگران، در اولین فرصت در امر مهم واکسیناسیون شرکت کنند.

امیدواریم در هفته آینده آمار واکسیناسیون استان و شهرستان اسلام آبادغرب با تدابیری که پیش رو گرفته ایم پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

فراخوان تزریق دُز اول، دوم و سوم واکسن کرونا در شهرستان اسلام آباد غرب باید به صورتی رخ دهد که افراد هر چه سریعتر به مراکز مراجعه کنند که انشالله در هفته آینده خبرهای خوبی را از این فراخوان هوشمند بشنویم.

اصنافی که واکسن کرونا را تزریق نکرده اند، مجاز به فعالیت نمی باشند.

 واکسیناسیون گروه هدف در جمعیت روستایی تحت پوشش بهورزان، باید به بالای ۹۵ درصد برسد.

هدف ما صیانت از سلامت مردم و تشویق آنها به انجام واکسیناسیون است، در همین راستا باید تیم های سیار به صورت هدفمند و هوشیارانه در محله های حاشیه شهر مستقر شوند تا افرادی که واکسن کرونا را دریافت نکرده اند به این تیم ها مراجعه نمایند.

تمام دغدغه و تلاش همکاران بهداشتی، حفظ سلامت مردم و تشویق جامعه به دریافت واکسن کرونا ست

 واکسیناسیون نقش بسیار اثر گذار و چشمگیری در کاهش میزان بستری ها و جلوگیری از مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا دارد.

 متاسفانه به دلیل برخی تبلیغات منفی در فضای مجازی توسط افراد ضد واکسن شاهد کاهش استقبال مردم برای انجام واکسیناسیون هستیم و همین امر هم خادمان حوزه سلامت را نگران کرده است.

تمام تلاش ما تشویق و ترغیب مردم عزیز برای مشارکت در واکسیناسیون، مدیریت کرونا و حفظ جان و سلامت آنها است.

 دانش آموزان، اصناف، مادران باردار، کارمندان، روستاییان، کارگران و افرادی که در اماکن شلوغ مانند پاساژ ها کار می کنند از جمله گروه هایی هستند که باید سریعا” برای تزریق واکسن اقدام نمایند.

دانش آموزان، معلمان، دانشجویان، کارکنان و اصنافی که تا کنون واکسن کرونا را تزریق نکرده اند، برای حضور در محل کار و تحصیل موظف به انجام دو بار تست PCR منفی در هفته با پرداخت هزینه می باشند.