مدیر اجرایی اتحادیه بارفروشان کرمانشاه با بیان اینکه هیچ کمبودی در زمینه میوه های شب یلدا از جمله انار و هندوانه در میدان بار وجود ندارد، گفت: قیمت انار و هندوانه نسبت به سال قبل تغییر چندانی نداشته است.

مازیار کیانی با بیان اینکه در آستانه شب یلدا هیچ کمبود میوه‌ای در بازار کرمانشاه وجود ندارد، اظهار کرد: انواع میوه در میدان بار به اندازه کافی وجود دارد و با این روند بعید است در روزهای منتهی به شب یلدا افزایش قیمت ناشی از کمبود میوه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه قیمت میوه‌هایی مانند انار و هندوانه نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته، افزود: هم اکنون قیمت هر کیلو هندوانه در میدان بار بسته به کیفیت آن از چهار تا ۱۰ هزار تومان و هر کیلو انار نیز از ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان است.

مدیر اجرایی اتحادیه بارفروشان کرمانشاه خاطرنشان کرد: امسال میوه‌هایی مانند پرتقال و نارنگی نسبت به سال قبل ۳۰ درصد گرانتر شده که دلیل آن نیز تغییر قیمت میوه در باغ نیست، بلکه هزینه‌های حمل و نقل، کارگری و … بیشتر شده است.

کیانی قیمت کنونی هر کیلو نارنگی در میدان بار را بین ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: قیمت هر کیلو پرتقال نیز بین ۱۳ تا ۱۶ هزار تومان است.

وی اضافه کرد: قیمت هر کیلو کیوی هم در میدان بار شش تا ۱۵ هزار تومان و هر کیلو سیب هم ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان است.

به گفته مدیر اجرایی اتحادیه بارفروشان این قیمت‌ها برای میدان بار است و واحدهای خرده میوه‌فروشی می‌توانند حدود ۲۵ درصد سود قانونی روی این قیمت‌ها اعمال کنند.

کیانی قیمت نهایی میوه شب یلدا در روزهای آخر را بسته به شرایط عرضه و تقاضا دانست و تاکید کرد: با وضعیت فعلی که وفور میوه را داریم، حتی ممکن است روند نزولی قیمت هم رخ دهد./ایسنا