شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه نسبت به برودت هوا و لزوم حفاظت از کنتور و تاسیسات آب منازل در برابر سرما و یخ زدگی هشدار داد.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان گفت: با شروع فصل سرما و احتمال یخ زدگی لوله و کنتور آب منازل، مشترکان باید تمهیدات لازم جهت جلوگیری از یخ زدگی را انجام دهند.

مرادی افزود: ترکیدگی کنتور‌ها علاوه بر وارد کردن خسارت و تخریب ساختمان، منجر به هدر رفت حجم بسیار زیادی آب نیز می‌شود که جلوگیری از این امر به وسیله‌ی روش‌های بسیار ساده قابل پیشگیری است.

وی خاطرنشان کرد: مشترکان جهت عایق بندی کنتور و حوضچه می‌توانند از پشم شیشه، گونی، پوشال کولر، پتو و کیسه حاوی خاک اره و برای عایق بندی لوله‌های روکار و در معرض سرما از پشم شیشه استفاده کنند.

مرادی یادآور شد: هم استانی‌ها باید آب ساختمان‌های خالی از سکنه را قطع و نسبت به تخلیه لوله ساختمان اقدام کنند، همچنین برای جلوگیری از یخ زدگی آب به هیچ وجه نباید شیر آب را باز گذاشت چرا که این کار نه تنها عملا کمکی به جلوگیری از یخ زدگی تاسیسات نمی‌کند بلکه موجب افزایش مصرف آب نیز می‌شود.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان نسبت به یخ زدایی کنتور و تاسیسات آب به شیوه‌های نامتعارف نیز هشدار داد و تصریح کرد: هنگام یخبندان در صورتی که کنتور و یا لوله آب دچار یخ زدگی شد از ریختن آب جوش بر روی آن‌ها و استفاده از حرارت مستقیم جدا خودداری کرده و سعی شود با آب ولرم، حرارت غیر مستقیم و سشوار یخ لوله و کنتور را به تدریج از بین برد.

مرادی افزود: هم استانی‌ها در صورت مشاهده هرگونه حادثه آب و فاضلاب، بلافاصله با سامانه تلفنی ۱۲۲ حوادث و اتفاقات شرکت آبفا استان تماس گرفته تا همکاران ما در اسرع وقت نسبت به رفع حادثه اقدام کنند./صدا و سیما