سرپرست راه آهن اراک از پیش بینی جابجایی ۱۲ هزار مسافر نوروزی در مسیر رفت و برگشت خط کرمانشاه-مشهد خبر داد.

سعید ترکی ؛ با اشاره به استمرار پیش فروش بلیت های قطار، گفت: امسال شرکت راه آهن جمهوری اسلامی دو میلیون و ۲۰۰ هزار صندلی قطار را برای سفرهای نوروزی در نظر گرفته که نیمی از آنها بصورت اینترنتی و نیمی از طریق دفاتر فروش بلیت پیش فروش می شوند.

وی افزود: بلیت های قطار در مسیر کرمانشاه- مشهد هم بصورت پیش فروش عرضه شده و در حال حاضر نیز ادامه دارد و حتی در ایام عید هم افراد می توانند نسبت به خرید بلیت برای ظرفیت های خالی اقدام کنند.

ترکی با اشاره به عمده تقاضای کرمانشاهیان برای سفر ریلی به مشهد گفت: در همین راستا عمده بلیت ها به خط کرمانشاه-مشهد اختصاص داده شده، اما برای رفاه حال برخی افراد که قصد سفر به تهران را دارند، چند کوپه هم برای مسافران کرمانشاه-تهران اختصاص یافته است.

سرپرست راه آهن اراک با بیان اینکه فعلا برنامه زمانبندی قطار کرمانشاه- مشهد همچنان به صورت یک روز در میان است، گفت: افزایش قطار در این مسیر در دستور کار قرار دارد و یکی از اولویت های شرکت راه آهن جمهوری اسلامی است.

وی افزود: با توجه به برنامه ای که شرکت راه آهن برای افزایش سالن و لوکوموتیو دارد، در صورت تحقق این برنامه قطعا راه اندازی قطار دوم در این مسیر در دستور کار قرار می گیرد.

سرپرست راه آهن اراک با بیان اینکه در نوروز پیش رو افزایش قیمت بلیت نداریم، گفت: در نوروز نیز همچنان بلیت قطار کوپه شش تخته خط کرمانشاه-تهران ۹۴ هزار و تومان و کوپه چهار تخته در این مسیر ۱۴۰ هزار تومان است.

وی افزود: همچنین قیمت بلیت برای کوپه شش تخته در مسیر کرمانشاه-مشهد ۲۲۰ هزار تومان و کوپه چهارتخته در این مسیر ۳۲۵ هزار تومان است.

ترکی با اشاره به استقبال خوب کرمانشاهیان از سفرهای ریلی، گفت: پیش بینی می شود با توجه به ظرفیت موجود امسال جابجایی بیش از ۱۲ هزار مسافر را در مسیر رفت و برگشت خط کرمانشاه-مشهد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جلسات متعددی جهت خدمات رسانی هرچه بهتر به مسافران و رفاه حال آنها برگزار شده، گفت: تمام مسافران خطوط ریلی می توانند هرگونه شکایت، انتقاد و پیشنهاد را با شماره تماس ۵۱۴۹-۰۲۱ در میان بگذارند.

وی افزود: همکاران ما در مجموعه شرکت راه آهن بصورت ۲۴ ساعته از طریق این خط آماده پاسخگویی به سوالات و انتقادات و پیشنهادات مسافران هستند.

در حال حاضر رسیدگی به امور راه آهن کرمانشاه با راه آهن اراک است/ایسنا