مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از جان باختن ۴۷ نفر و مصدومیت بیش از ۹۰۰ نفر در حوادث ترافیکی استان در فروردین ماه امسال خبر داد.

دکتر سلیم خانی، با اشاره به فوت ۴۷ نفر در حوادث ترافیکی استان در فروردین ماه امسال، گفت: از این تعداد ۳۱ نفر مرد و ۱۶ نفر زن بوده اند.

وی افزود: این آمار متاسفانه نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد چشمگیری داشته و ۳۱ نفر به تعداد فوتی های فروردین ماه امسال اضافه شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از مجموع فوتی ها، ۱۳ فوتی مربوط به تصادفات درون شهری و ۲۴ فوتی هم مربوط به تصادفات برون شهری است و مابقی هم در موارد غیرترافیکی و موارد خاص دسته بندی می شوند، از جمله افرادی که بطور مثال در جاده های خارج از حریم راه و محدوده تعیین شده و یا در محوطه پارکینگ یا هر جای دیگر با برخورد خودرو فوت کرده اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشتر قربانیان تصادفات استان از ناحیه سر و گردن آسیب دیده اند، گفت: این امر نشان می دهد که اگر استفاده از کمربند ایمنی جدی گرفته شود، تا حد زیادی می تواند از صدمه یا فوت افراد در تصادفات پیشگیری کند.

وی افزود: همچنین آمار بالای فوتی های تصادفات برون شهری نشان می دهد که سرعت بالا نقش مهمی در افزایش قربانیان تصادفات دارد و اگر افراد با سرعت مطئنه رانندگی کنند قطعا خسارات و فوتی ها کمتر خواهد بود.

خانی در ادامه تعداد مصدومین تصادفات در فروردین ماه را هم ۹۱۲ نفر اعلام و تصریح کرد: از این تعداد ۵۶۹ نفر مرد و ۳۱۶ نفر زن هستند.

وی افزود: تعداد مصدومان هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته با مصدومیت ۶۹۰ نفر، افزایش حدود ۳۰ درصدی داشته است/ایسنا