معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از اسلام آبادغرب به عنوان جویبار کرمانشاه در رشته کشتی نام برد و گفت: امیدواریم که دوباره شاهد برگزاری رقابت های کشوری کشتی در این شهرستان باشیم.

منوچهر فخری عصر روز(دوم خرداد) در مراسم تجلیل از قهرمانان، ورزشکاران، مربیان و پیشکسوتان ورزش شهرستان های اسلام آبادغرب و دالاهو، بااشاره به افتخارآفرینی ورزشکاران این دو خطه، اظهار کرد: در اسلام آباد غرب ۱۰۸۲ شهید در راه اسلام و انقلاب جان خود را فدا کرده اند که از این تعداد ۴۵ نفر ورزشکاران شاخص بوده اند.

وی به قدمت و جایگاه ورزش بویژه در رشته کشتی در اسلام آبادغرب اشاره کرد و گفت: جایگاه اسلام آبادغرب در کشتی برای کرمانشاه همانند جایگاه جویبار برای مازندران است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه این شهرستان در رشته های دیگری همچون والیبال، هندبال و رزمی هم درخشان عمل کرده، افزود: متاسفانه یکی از مهمترین مشکلاتی که در این شهرستان در حوزه ورزش وجود دارد، نداشتن حمایت های مالی است، درحالی که بنگاه های بزرگ اقتصادی دنیا بیشترین سرمایه گذاری را در حوزه ورزش انجام می دهند و تیم های ورزشی قدرتمند از پشتوانه های مالی این بنگاه ها بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: در بحث ورزش همگانی هم لازم است تا شهرداری ها ورود کنند تا سلامت جامعه تضمین شود، لذا اگر جامعه ای پر جنب و جوش و سالم می خواهیم باید همه از شهرداری ها گرفته تا آموزش و پرورش در کنار هم به ورزش همگانی توجه کنند.

فخری به مشکلات پیش روی ورزش قهرمانی هم اشاره کرد و گفت: تا زمانی که بخش خصوصی در این رابطه ورود نکند و اسپانسرها نباشند، ورزش قهرمانی به تنهایی رشد نمی کند.

وی در ادامه چند درخواست هم از وزیر ورزش و جوانان داشت و گفت: در سال‌های گذشته رقابت های کشتی یادواره شهدای ریزه وندی و شهبازی در اسلام آبادغرب به عنوان قطب کشتی کرمانشاه برگزار می شد که انتظار داریم دوباره برقرار شود.

معاون استانداری کرمانشاه در ادامه خواستار تجهیز سالن های ورزشی و حمایت وزارت ورزش از تنها تیم لیگ برتری این شهرستان یعنی تیم هندبال زاگرس اسلام آبادغرب هم شد.

در ادامه این مراسم صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان بااشاره به همدلی حاکم بر ورزش کرمانشاه، اظهار کرد: وجود این همدلی و همراهی در جامعه ورزش استان رشد و پیشرفت آن را به همراه داشته است.

وی ادامه داد: براساس بررسی ها و ارزیابی های انجام شده توسط وزارت ورزش و جوانان در بسیاری از حوزه ها همچون ورزش قهرمانی، همگانی و آموزش، جذب اعتبارات عمرانی از استان های برتر هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه به اجرای ۹۴ پروژه شاخص پس از وقوع زلزله بزرگ سال ۱۳۹۶ در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۱۶ پروژه ملی بود و برای اولین بار ورود خیرین ورزشی را برای اجرای پروژه های ورزشی از جمله ۱۵ زمین چمن مصنوعی در مناطق مختلف کرمانشاه داشتیم.

به گفته این مسئول در حال حاضر هم حدود شش تا هفت پروژه ورزشی استان توسط بخش خصوصی اجرا می شود/ایسنا