فضل الله رنجبر روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت روز مهندس در دانشگاه صنعتی کرمانشاه افزود: با تمام وجود دست یاری به سوی مهندسان استان دراز و اعلام می‌کنیم که به ایده سازی، تفکر خلاق و فکر مهندسی نیاز داریم.
رنجبر اظهار کرد: البته ما مدیران باید زمینه حضور مهندسان را فراهم کنیم اما اگر قصوری هم از سوی مدیران سر زد، نخبگان باید جدی و محکم باشند و میدان کار و تلاش را رها نکنند.

**بیکاری، گریبان مهندسان را هم گرفته است
رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه هم گفت: این دانشگاه از ابتدای فعالیت خود تاکنون هزار و ۱۳۰ دانش آموخته در ۱۷ رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی بویژه زیرمجموعه‌های مهندسی برق داشته است.
علی اکبر اختری در حاشیه مراسم در جمع خبرنگاران افزود: براساس پیمایشی که سال گذشته بین بخشی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی انجام شد، ۴۷ درصد از آنان وارد فضای کسب و کار استان شده اند.
او در عین حال بیکاری فارغ التحصیلان را از مشکلات جامعه مهندسان استان هم برشمرد و گفت: یکی از علل آن وجود فرهنگ پشت‌میزنشینی و شغل دولتی در بین مهندسان است.
ضعف فرهنگ کارآفرینی و تمایل نداشتن به کار گروهی دیگر مشکل پیش‌روی اشتغال مهندسان استان است که اختری از آن نام برد و افزود: لازم است که دولت هم از بخش خصوصی حمایت بیشتری کند و زمینه حضور نخبگان رشته های مهندسی در فضای کسب و کار مساعد شود.

**به فکر تشکیل تیم باشید
در بخش دیگری از مراسم رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان کرمانشاه به دانشجویان دانشگاه صنعتی توصیه کرد، از هم اکنون به فکر تشکیل تیم و کار گروهی باشند؛ همچنین یک تیم علاوه بر بخش فنی به کارشناس مدیریت و مالی هم نیاز دارد و اهمیت این موضوع زمانی مشخص می‌شود که گروه توسعه یابد و بزرگ شود.
محمدرضا علیخانی افزود: اکنون وضعیت اقتصادی دولت به گونه ای است که نیاز جدی به حضور نخبگان فنی در حوزه‌های مختلف از جمله تولید محتوا، بازی های رایانه ای و… است.
مجریان این مراسم مبلغی را از دانشجویان به عنوان ورودی دریافت کرده بودند که اعلام شد در امور خیریه هزینه می شود.
دانشگاه صنعتی کرمانشاه فعالیت خود را سال ۸۶ آغاز کرده و اکنون ۲ هزار و ۳۰۰ دانشجو در ۱۰ رشته کارشناسی و هفت رشته کارشناسی ارشد در آن مشغول تحصیل هستند.
قرار است تا سال ۱۴۰۰ تعداد رشته های کارشناسی این دانشگاه به ۱۵ و رشته های کارشناسی ارشد به ۱۰ رشته افزایش پیدا کند و در مقطع دکترا نیز سه رشته دایر شود.
دانشگاه صنعتی سه دانشکده انرژی، فناوری اطلاعات و مدیریت مهندسی دارد/ایرنا