رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه با اشاره به آغاز نوبت‌دهی به کلاس ‌اولی‌ها برای شرکت در طرح سنجش سلامت، گفت: لازم است والدین کلاس‌اولی‌ها برای اخذ نوبت شرکت در پایگاه‌های سنجش سلامت به مدارس مراجعه کنند.

علی محمدبیگی، با بیان اینکه نوبت دهی به کلاس‌اولی‌ها برای شرکت در  طرح سنجش سلامت از روز گذشته(۲۲ خرداد) در استان شروع شده، گفت: نوآموزان کلاس‌اولی باید به همراه والدین خود برای ثبت نام به مدارس مراجعه کنند، تا برای شرکت در طرح سنجش سلامت در پایگاه‌های سنجش نوبت دریافت کنند.

محمدبیگی اضافه کرد: والدین کلاس‌اولی‌ها حتی آن دسته از نوآموزانی هم که قبلا در مدارس پیش‌ثبت‌نام شده‌اند باید برای تکمیل مدارک و اخذ نوبت به مدارس مراجعه کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به آغاز کار ارزیابی نوآموزان کلاس اولی در پایگاه‌های سنجش سلامت بر اساس نوبت‌ دهی اعلام شده از چهارم تیر، گفت: کلاس‌اولی‌ها می‌توانند بر اساس نوبت‌هایی که از قبل دریافت کرده‌اند به پایگاه های سنجش سلامت مراجعه کنند.

وی هزینه شرکت در طرح سنجش سلامت را  ۱۰۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نوآموزانی که در مهلت های از قبل تعیین شده به پایگاه های سنجش سلامت مراجعه نکنند مشمول جریمه می‌شوند.

وی یادآوری کرد: کار سنجش سلامت نوآموزان مناطق عشایری رایگان انجام می شود.

محمدبیگی در ادامه با اشاره به برپایی۳۷ پایگاه ثابت و سیار برای سنجش سلامت نوآموزان کلاس‌اولی در استان، گفت: ۲۳ پایگاه ثابت، ۱۳ پایگاه سیار و یک پایگاه تخصصی کار سنجش سلامت نوآموزان کلاس اولی در سطح استان را انجام خواهند داد.

محمدبیگی گفت: در طرح سنجش سلامت نوآموزان از نظر بهداشت، بینایی و دید رنگ، شنوایی و اختلال گفتاری، معاینات مربوط به تکمیل واکسیناسیون، قد و وزن، وضعیت جسمی و حرکتی، آمادگی تحصیلی و مشکلات رفتاری، مشکلات دهان و دندان و… پایش شده و در صورت نبود مشکل برای ثبت‌نام نهایی به مدارس معرفی می‌شوند.

محمدبیگی تصریح کرد: در صورتی که نوآموز کلاس‌اولی در پایگاه‌های سنجش سلامت اولیه مشکوک به مشکل شناسایی شود، برای بررسی بیشتر به پایگاه‌های تخصصی ارجاع می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شرکت نوآموزان کلاس اولی در طرح سنجش سلامت اجباری است، افزود: تمامی دانش‌آموزان برای ثبت نام نهایی در مدارس ملزم به شرکت در طرح سنجش سلامت هستند و اگر نوآموزی در طرح سنجش سلامت مورد ارزیابی قرار نگرفته باشد، امکان ثبت نام او در مدارس وجود ندارد.

محمدبیگی گفت: نوآموزان کلاس اولی که سال گذشته در دوره پیش دبستانی در طرح سنجش سلامت مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند، نیازی به شرکت مجدد در طرح سنجش سلامت ندارند.

 وی پیش بینی کرد: امسال حدود ۳۵ هزار نوآموز کلاس اولی و ۱۵ هزار نوآموز پیش دبستانی در استان کرمانشاه در طرح با سنجش سلامت شرکت کنند/ایسنا