مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه گفت: به دنبال افزایش استفاده از وسایل برقی پرمصرف در زمان اوج بار و هشدارهای داده شده مبنی بر لزوم مدیریت مصرف برق به مشترکین پرمصرف و بد مصرف،  برق چندین مشترک که توجهی به هشدارهای ارائه شده نکرده بودند، قطع شد.

محمد مرادی با بیان اینکه اولویت اصلی تامین برق با بخش خانگی است، اظهار کرد: در مسیر تامین آسایش و رفاه هموطنان، هیچگونه مدارایی با پرمصرف ها نخواهد شد.

وی با بیان اینکه هر مشترکی که به مصوبه ابلاغی هیات وزیران بی اعتنا باشد با قطع برق مواجه می شود، افزود: به صورت مکرر به مشترکین پرمصرف هشدار داده شد که با مدیریت مصرف برق در کاهش بار شبکه توزیع برق و تامین برق مشترکان خانگی همکاری کنند، در غیر اینصورت با قطع برق مواجه می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه تصریح کرد: برای مشترکان بد مصرف‌ اصلاح تعرفه‌ها انجام می‌شود. همچنین در حال نصب تجهیزات اندازه‌گیری هوشمند هستیم تا مشترکین بد مصرف به‌صورت ویژه شناسایی شوند.

وی در ادامه با اشاره به مصوبه هیئت دولت مبنی بر تغییر ساعات کاری ادارات اظهار کرد: براساس مصوبه هیئت وزیران همه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی موظفند در ساعات اداری حداقل ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته و در ساعات غیراداری به میزان ۶۰ درصد، مصرف برق خود را کاهش دهند.

وی گفت: این مصوبه راهکاری مؤثر در کاهش بار شبکه برق در ساعات اوج بار است و این کاهش مصرف می‌تواند بخش زیادی از دغدغه تأمین برق در تابستان پیش رو را برطرف کند.

مرادی با بیان اینکه برخی ادارات همکاری مناسبی دراین‌ خصوص نداشته‌اند، افزود: برق این ادارات پس از اخطار، قطع شده است/ایسنا