رئیس هیات ورزش همگانی استان کرمانشاه از آغاز لیگ آمادگی جسمانی باشگاه ها در کرمانشاه همزمان با سراسر کشور خبر داد.

نریمان رحمانی، بااشاره به آغاز رویداد ملی لیگ آمادگی جسمانی باشگاه ها در کشور، اظهارکرد: این رقابت ها از چهارم تیرماه همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه آغاز شده و مرحله اول آن تا ۱۸ این ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این رقابت ها در چهار مرحله برگزار می شود، افزود: مرحله اول رقابت درون باشگاهی خواهد بود که در آن ورزشکاران آمادگی جسمانی(فیزیکال فیتنس) داخل هر باشگاه برای تشکیل تیم منتخب باشگاه خود باهم رقابت خواهند کرد.

رئیس هیات ورزش همگانی استان کرمانشاه تصریح کرد: در این مرحله ورزشکاران پس از ثبت نام در سایت http://events.isfaf.ir  به مربی باشگاه خود مراجعه می کنند و در پنج آیتم رکوردهای آنها توسط مربی ثبت می شود و هر ورزشکاری بالاترین رکورد را داشته باشد، به عنوان عضو تیم منتخب باشگاه انتخاب می شود.

وی با بیان اینکه این رقابت ها در هر دو بخش آقایان و بانوان برگزار می شود، اعلام کرد: شرکت در این رقابت ها رده سنی ندارد و هر باشگاهی می تواند یک یا دو تیم را برای حضور در این رقابت ها معرفی کند.

رحمانی یادآورد: باکس جامپ، دراز و نشست(کرل آپ)، پرش آپ(شنا تعدیل شده)، پرس سرشانه( با هالتر متوسط) و پرش سارجنت آیتم های در نظر گرفته شده برای بانوان و برپی، دراز و نشست(سیت آپ)، پوش آپ(شنا سوئدی)، کلین اند پرس و بارفیکس نیز آیتم های در نظر گرفته شده برای آقایان است.

وی خاطرنشان کرد: باشگاه های سراسر استان باید تا ۱۸ تیر ماه تیم های منتخب خود را معرفی کنند تا پس از آن رقابت های مرحله دوم که در هر شهرستان برگزار می شود را آغاز کنیم و در نهایت رقابت های استانی و کشوری آن را در مراحل بعدی برگزار می کنیم.

رئیس هیات ورزش همگانی استان کرمانشاه پیش بینی کرد، باتوجه به برنامه ریزی های انجام شده در این مرحله حدود ۲۰۰ باشگاه با مشارکت بیش از سه هزار ورزشکار در سطح استان شرکت کنند.

وی در پایان با بیان اینکه آمادگی جسمانی مناسب روی بعد جسمانی سلامت به طور مستقیم و روی سایر ابعاد به طور غیرمستقیم تاثیر مثبت دارد، اظهار کرد: آمادگی جسمانی علاوه بر آنکه از خطر مبتلا شدن به بیماریهای ناشی از کم تحرکی می کاهد، به ورزشکاران کمک می کند تا احساس خوبی داشته باشند و از زندگی لذت ببرند و مقاومت بدنشان در مقابل میکروب ها و ویروس ها هم بالاتر برود/ایسنا