رئیس اداره دامپزشکی کرمانشاه، از آغاز طرح برخورد با کشتار غیرمجاز دام از امروز در سطح این شهرستان خبر داد.

 تورج کرمیان رئیس اداره دامپزشکی کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران از آغاز طرح برخورد با کشتار غیرمجاز دام در شهرستان کرمانشاه، اظهار کرد: متأسفانه کشتار غیرمجاز دام به عنوان پدیده شوم در استان‌های غربی به خصوص در کرمانشاه سبب ایجاد مخاطرات بهداشتی و انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام شده است.

وی با اشاره به شیوع بیماری تب کریمه کنگو در کشور، ادامه داد: این بیماری خطرناک از دام بدون اینکه علائمی داشته باشد به افراد در ارتباط با دام منتقل می‌شود که در صورت عدم درمان به موقع به مرگ منجر خواهد شد.

 رئیس اداره دامپزشکی کرمانشاه اضافه کرد: با توجه به مصوبات شورای تأمین و کارگروه سلامت امنیت غذایی شهرستان و همچنین طبق تأکیدات استاندار در این خصوص، جلسه‌ای در فرمانداری با مدیریت رنجبر فرماندار کرمانشاه تشکیل شد.

وی خاطرنشان کرد: براساس مصوبات این جلسه تیمی مشترک مبارزه با کشتار غیرمجاز دام متشکل از دامپزشکی، مرکز بهداشت، خدمات شهری، اجراییات شهرداری و اصناف با همراهی نیروی انتظامی و حمایت دستگاه قضایی از امروز در دو نوبت صبح و عصر در سطح شهر نسبت به جمع‌آوری کشتار غیرمجاز دام اقدام می‌کنند.

کرمیان تأکید کرد: همشهریان به خاطر حفظ سلامتی خود و خانواده از خرید اینگونه گوشت‌ها جدا خودداری کنند و گزارش‌های در این رابطه را با سامانه ۱۵۱۲ اداره دامپزشکی اطلاع‌رسانی کنند تا نسبت به جمع‌آوری آن‌ها اقدام شود/فارس