معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: در نیمه اول خردادماه ۶ درصد تست‌های سرپایی مثبت می‌شد که الان به ۷۸ درصد رسیده و موارد بستری هم از ۲.۵ درصد در نیمه اول خردادماه به ۳۵ درصد رسیده است.

سارا شاه‌آبادی معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه در خصوص آخرین وضعیت کرونا در استان، اظهار کرد: متأسفانه در حال حاضر موارد مثبت سرپایی و بستری استان به شدت روبه افزایش است.

وی تصریح کرد: در نیمه اول خردادماه ۶ درصد تست‌های سرپایی مثبت می‌شد که الان به ۷۸ درصد رسیده و موارد بستری هم از ۲.۵ درصد در نیمه اول خردادماه به ۳۵ درصد رسیده است.

معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه در مورد وضعیت واکسیناسیون، اضافه کرد: متأسفانه آنگونه که انتظار داشتیم از نوبت تکمیلی واکسیناسیون استقبال نشده، بطوریکه ۴۸ درصد افراد بالای ۱۸ سال استان نوبت سوم را تزریق کرده که برای ایجاد ایمنی مناسب باید حداقل به بالای ۸۵ درصد برسیم.

وی گفت: تعدادی از افراد داریم که هنوز واکسینه نشده که بیشتر آمار فوتی‌های حال حاضر از این قشر است، افراد واکسینه نشده ۳۰ برابر بیشتر از افراد واکسینه‌شده‌ها دچار عارضه فوت می‌شوند. موارد مرگ میان واکسینه شده‌ها یا به علت کهولت سن و یا داشتن بیماری زمینه‌ای است.

به گفته شاه‌آبادی، از میان کودک، نوجوان و میانسالی که واکسینه شده از نیمه سال گذشته تا الان مورد فوتی در استان ثبت نشده است.

وی اظهار کرد: براساس تحقیقات علمی ابتلای مکرر به کرونا بسیار خطرناک است، بنابراین باید مواظب سلامتی خود باشیم. واکسن در کاهش موارد مرگ و میر و استفاده از ماسک در جلوگیری از ابتلا بسیار بسیار موثر است/فارس