استاندار کرمانشاه تاکید کرد: ایجاد اشتغال و مهار مشکل بیکاری جوانان استان باید مهمترین دغدغه و اولویت کاری مدیران باشد و هر مدیری که در این زمینه به صورت ویژه تلاش نکند، در مرحله اول با کارت زرد، سپس با کارت قرمز جریمه و از پست مدیریتی کنار گذاشته خواهد شد.

بهمن امیری مقدم در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، رفع معضل بیکاری را اولویت اصلی استان عنوان کرد و افزود: هیچ کاری مهمتر از ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری در استان وجود ندارد زیرا با ایجاد اشتغال بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی هم رفع خواهد شد و مدیران برای این مهم باید دغدغه ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی استان بیکاری است، گفت: استان کرمانشاه جوانان ارزشمند و بسیار خوبی دارد و وظیفه مدیران باید تلاش ویژه برای رفع مشکلات آنها باشد.

امیری مقدم گفت: اگر مدیری در این زمینه مهم آنطور که باید تلاش نکند بدون تردید در مرحله اول با کارت زرد و در مرحله بعد با کارت قرمز جریمه شده و از پست مدیریتی کنار گذاشته می شود.

مقام عالی استان اظهار کرد: ایجاد اشتغال وظیفه همه ارکان ادارات از مدیر تا کارشناس و کارمند است و همه برای این امر مهم باید دغدغه ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه همه وظیفه داریم برای حل مشکلات مردم تلاش کرده و دغدغه داشته باشیم، گفت: جوانان با ایجاد شغل و کار به آینده امیدوار خواهند شد و این موضوع در راستای رفع توطئه‌های دشمنان در ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه موثر خواهد بود.

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان از فرمانداران استان خواست که به موضوع اقتصاد مقاومتی هم توجه ویژه داشته و برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی نیز برنامه ریزی های مناسبی داشته باشند.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم تسهیل گری در زمینه فعالیت سرمایه گذاران در استان، گفت: با واگذاری کارها به سرمایه گذاران می توان طرح های مناسبی که منجر به اشتغالزایی شود، در استان اجرا کرد و مدیران وظیفه دارند که در امورات مربوط به سرمایه گذاری تسهیل گری کنند.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: چنانچه مدیری در ایجاد اشتغال و کار، تلاش و اهتمام داشته باشد با تمام توان از چنین مدیری حمایت خواهیم کرد.

امیری مقدم با تاکید بر ضرورت صدور دستور صریح و قاطع از سوی مدیران برای حل مشکلات استان، گفت: دستورات مدیران برای حل مشکلات مردم، ایجاد اشتغال و توسعه سرمایه گذاری نباید نامشخص و گنگ باشد بلکه باید واضح، صریح و قاطع باشد که نتایج مثبتی را به دنبال داشته باشد و ما به دستورات نامفهوم و کلی نیاز نداریم.