یک کارشناس بازار طلا معتقد است، اگر توافق احیا برجام حاصل شود شاهد افت قیمت طلا خواهیم بود اما نباید انتظار ریزش ناگهانی قیمت را داشت.

مجتبی فیروزی با اشاره به کاهش ۵۰ تا ۶۰ هزار تومانی قیمت هر گرم طلا طی روزهای اخیر، این کاهش قیمت را ناشی از خبرهای خوبی که درباره توافق شنیده می‌شود دانست و افزود: در حالیکه قیمت خرید طلا هفته گذشته گرمی یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان بود، اکنون به حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی گفت: اگر توافق قطعی شود، روند کاهشی قیمت طلا ادامه خواهد داشت و ممکن است قیمت خرید هر گرم طلا، به حدود یک میلیون تا یک میلیون و صد هزار تومان برسد.

این کارشناس بازار طلا با بیان اینکه نباید منتظر ریزش ناگهانی قیمت طلا باشیم، تاکید کرد: اگر کاهش قیمت هم رخ دهد به صورت پلکانی و تدریجی خواهد بود.

فیروزی درباره اینکه آیا روند کاهشی فعلی قیمت طلا باعث هجوم مردم برای فروش طلا شده است یا خیر، گفت: هنوز کاهش قیمت آنقدر نیست که مردم به دلیل نگرانی از افت قیمت سراغ فروش طلا بروند زیرا هنوز نتیجه مذاکرات قطعی نشده است. اکنون تنها افرادی که نیاز مالی دارند سراغ فروش طلا می روند.

وی بازار خرید و فروش طلا را کم رونق دانست و گفت: مردم منتظر نتیجه نهایی مذاکرت هستند و کمتر کسی در چنین شرایطی سراغ خرید طلا می‌رود.

این کارشناس طلا با بیان اینکه به دلیل کاهش قدرت خرید مردم طی چند وقت اخیر فروش طلا نیز افت داشته است، معتقد است با افت قیمت طلا به دنبال احیای برجام، بازار خرید و فروش این کالا نیز تا حدودی رونق خواهد گرفت./ایسنا