داود یاوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار طلوع، از آغاز ثبت نام بیست و نهمین جشنواره ” امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید سال ۱۳۹۶ ” در استان کرمانشاه خبر داد.

داود یاوری در این خصوص گفت: ثبت نام از کارگران ، گروه های کار و واحد های نمونه استان کرمانشاه در بیست نهمین جشنواره ” امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید ” همزمان با سراسر کشور ازتاریخ ۲۵/۹/۹۶ تا ۲۵/۱۰/۹۶ سال جاری آغاز شد.

وی افزود: جشنواره امتنان استان در راستای اجرای ماده ۱۹۵ قانون کار همانند سال‌های گذشته از طریق معاونت اجتماعی و فرهنگی و اداره کل امور اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و در استانها از طریق معاونت اجتماعی ادارات کل برگزار می شود.

یاوری شناسایی و معرفی کارگران، گروه های کار و واحد های نمونه در سه بخش صنعت ، کشاورزی و خدمات را از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد و بیان داشت: در این راستا کارفرمایان، تعاونگران، واحدهای تولیدی صنعتی، کشاورزی، خدماتی و…می توانند برای ثبت نام کارگران، گروه های کار و واحد های نمونه خود از طریق سامانه ملی جشنواره به آدرس http://emtenan.mcls.gov.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

وی با اشاره به برگزاری این جشنواره دردو مرحله استانی و ملی یادآور شد: جشنواره ” امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید ” استان کرمانشاه در دهه مبارک فجر و در سطح ملی در۱۱ اردیبهشت سال آینده همزمان با روز جهانی کار و کارگردر تهران برگزار خواهد شد و در جریان برگزاری این جشنواره از سه کارگر نمونه، سه گروه کار نمونه، سه واحد نمونه کارگری در سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات بصورت استانی تجلیل به عمل خواهد آمد و نفرات برتراستانی در صورت اخذ حد نصاب امتیاز به جشنواره ملی معرفی خواهند شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه معیار انتخاب کارگران، گروه های کار و واحد های نمونه در مرحله استانی را اختراع، نوآوری و خلاقیت، مسئولیت پذیری، نظم و انضباط عنوان و خاطر نشان کرد: در سنوات گذشته در جشنواره ” امتنان ازنخبگان جامعه کار و تولید سراسر کشور” از استان کرمانشاه، کارگر نمونه ملی و گروه کار نمونه ملی منتخب کشوری، انتخاب و از سوی مقامات عالی رتبه کشوری جوایزی دریافت کردند و همچنین در رتبه بندی منطقه ای نیز گروه کار و واحد نمونه در سطح منطقه نیز رتبه های برتر را کسب کرده اند.

یاوری تصریح کرد: امسال نیز به حول و قوه الهی و و تعامل دستگاههای اجرایی ذیربط و مدیران بنگاههای اقتصادی استان ، بیست نهمین جشنواره امتنان از جامعه کار و تولید استان کرمانشاه به نحو مطلوب و با تکیه بر منویات مقام معظم رهبری با محوریت اقتصاد مقاومتی ، تولید اشتغال برگزار خواهد شد.