به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع، محمدجواد جمالی نوبندگانی با اشاره به جلسه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس گفت: در این جلسه درباره شکایت نیروی انتظامی از حمدالله کریمی نماینده بیجار بحث و بررسی صورت گرفت که مقرر شد هفته آتی با حضور طرف های ذینفع رسیدگی تکمیل شود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ادامه به شکایت از احمد صفری و عبدالرضا مصری نمایندگان کرمانشاه در مورد چگونگی واگذاری پایشگاه نفت کرمانشاه رسیدگی کردیم که خلاف شئون نمایندگی شناخته نشد.

وی افزود: همچنین در این جلسه شکایت شورای عالی امنیت ملی کشور از یکی از نمایندگان درباره مصاحبه ای که در رابطه با موسسات مالی و اعتباری انجام داده بود، بررسی شد که این شورا خواستار تذکر به این نماینده بود از این رو با وی صحبت شد.

جمالی نوبندگانی در ادامه با اشاره به شکایت دفتر امام جمعه سابق قائنات از فرهاد فلاحتی نماینده این شهر درباره مسائل انتخابات ریاست جمهوری، عنوان کرد: با توجه به توضیحات نماینده قائنات، اقدام وی خلاف شئون نمایندگی دانسته نشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین با اشاره به شکایت محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان از علیرضا محجوب نماینده تهران،‌ اظهار داشت: این شکایت درباره اظهارات محجوب در زمان رأی اعتماد به وزیر کار بود که قرار شد در جلسه بعدی پورابراهیمی توضیحات خود را در این خصوص بیان کند.

وی افزود: در این جلسه شکایت جمعی از مردم شیراز علیه نمایندگانی که با خانم موگرینی سلفی گرفتند مطرح شد اما به دلیل عدم شناسایی شاکی مشخص، این موضوع خلاف شئونات نمایندگی شناخته نشد.

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: شکایت نظام مهندسی علیه نطق میان دستور یکی از نمایندگان نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت که مقرر شد نماینده مذکور در جلسه هفته آتی حضور یافته و توضیحاتی ارائه کند.