به گزارش خبرنگار طلوع، نشست هم اندیشی اعضای شورای بنیاد مهدویت با سازمان فرهنگی اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه برگزار شد.

مهدی عبدالمالکی سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در این نشست با اشاره به فعالیت مذهبی این سازمان بر لزوم برگزاری برنامه های حوزه دینی در سطح محلات کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در طرح هویت محلات شهر کرمانشاه به ۸۸ محله تفکیک شده و در حال طبقه بندی محلات بر اساس سرانه های مختلف جمعیتی، آموزشی، مذهبی، فضای سبز و… هستیم که بر اساس آن و با توجه به شرایط هر محله نسبت به برنامه ریزی و تعیین اولویت های آن در حوزه های مختلف اقدام کنیم.

وی با اشاره به طرح ویژه مسجد محوری در این حوزه گفت: یکی از اولویت های اداره فرهنگی و مذهبی توجه به احیاء کارکردهای مساجد می باشد که این برنامه به صورت پایلوت از ۱۰ مسجد آغاز خواهد شد.

وی توجه به آموزش های مرتبط با حوزه مهدویت را از دیگر اولویت های این بخش ذکر و تصریح کرد: بخشی از ظرفیت فرهنگسرا و مراکز فرهنگی به کمک به این حوزه مهم و اثرگذار تعلق خواهد یافت.

در ادامه این نشست که در سالن جلسات سازمان فرهنگی اجتماعی، ورزشی کرمانشاه برگزار شد بهروز همتی مسئول بنیاد مهدویت کرمانشاه نیز در سخنانی به فعالیت های حوزه های آموزشی، تبلیغی و پژوهشی این مجموعه اشاره کرد و عنوان داشت: تعامل شهرداری می تواند اثر فعالیت های حوزه مهدوی را تعمیق و گسترش دهد.

وی با تاکید بر لزوم ترویج سبک زندگی مهدوی، برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی را در این راستا مهم ارزیابی کرد.