به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع، روابط عمومی دادگستری کل استان کرمانشاه اعلام کرد: به اطلاع مالباختگان پرونده « مکتب فرش، گلیم و گبه کرمانشاهان » می رساند: اینک که بحمدالله و با زحمالت شبانه روزی مدیریت دستگاه قضائی استان و نیز دادستانی کرمانشاه پس از قریب به ۱۴ ماه تحقیقات موشکافانه، پرونده منتهی به صدور کیفر خواست و ارجاع به دادگاه شده است، نظر به حجم ۱۲۲۰۰۰ صفحه ای این پرونده و تعداد ۱۱۶۱۶ نفری موارد ذیل را جهت کمک به تسهیل در روند دادرسی متذکر می شود.

۱- صدور کیفر خواست و ارجاع پرونده به دادگاه از طریق پیامک به همه شکات محترم ابلاغ شده است و هم اکنون در شعبه سوم دادگاه کیفری یک ( که با حکم ویژه ریاست معظم قوه قضائیه دارای اختیارات کامل قانونی جهت رسیدگی به پرونده با موضوعات مختلف است ) مطرح و در دست مطالعه است.

۲- اطلاعات جدید مربوط به روند دادرسی در صورت لزوم و به شکل هفتگی در کانال https://t.me/dadsarakermanshah مخابره می‌شود مالباختگان با مراجعه به آن از روند رسیدگی مطلع خواهند شد.

۳- چنانچه نیازی به حضور شکات محترم در دادگاه باشد از طریق پیامک در سیستم ثنا اعلام خواهد شد. بنابراین فعلا حضور افراد در دادگاه لازم نیست.

۴- مالباختگان توجه داشته باشند که مراجعات بدون دعوت دادگاه، صرفا موجب کندی روند کار و اطاله دادرسی خواهد شد که نتیجه آن تاخیر در پرداخت و تعیین تکلیف نهایی است.

۵- در پایان متذکر می شود تاکنون به هیچیک از مالباختگان پرداختی صورت نگرفته و در صورت صدور حکم قطعی و ایجاد زمینه پرداخت، در یک زمان واحد ، مبالغ موجود میان مالباختگان طبق تناسب قانونی پرداخت خواهد شد. بنابراین پیگیری شخصی موجب تسریع یا اولویت در پرداخت نیست و صرفا موجب کندی روند دادرسی می‌شود.