احمد صفری رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار طلوع، باید به لحاظ فر هنگی، عمرانی و اعتباری، به کرمانشاه توجه ویژه‌ای شود.

صفری افزود: پیش از انقلاب استان کرمانشاه، استان پنجم بود اما با توجه به تبعات منفی جنگ و تحریم های ظالمانه اکنون دارای بالاترین رقم بیکاری در کشور است.

وی افزود: مردم این استان برای دفاع این آب و خاک، داوطلبانه در جبهه‌ها حضور پیدا کرده و با تقدیم ۹ هزار و ۸۰۰ شهید و بیش ۲۳ هزار جانباز، دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کردند.

صفری افزود: پس از جنگ نیز با توجه به بحث بازسازی و به دنبال آن تحریم‌ها و در حال حاضر به واسطه زلزله، کرمانشاه از دیگر استان‌ها جا ماند.

وی تاکید کرد: دولتمردان باید توجه ویژه ای به کرمانشاه داشته باشند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خانواده شهدا توقعی از نظام ندارند، تاکید کرد: باید به لحاظ فر هنگی، عمرانی و اعتباری، به کرمانشاه توجه ویژه ای شود.

وی اعلام کرد: میانگین سپرده استان کرمانشاه از کل کشور کمتر است و رتبه اول بیکاری در کشور را دارد.

صفری با اشاره به مرزی بودن استان کرمانشاه و سایر مشکلات آن، گفت: کم توجهی به آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی در این استان می تواند آن را به مسئله امنیتی تبدیل کند که قطعا جمع کردن آن مشکل می‌شود.

وی تصریح کرد: بسیاری از کارها نیاز به زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی دارد توقع داریم که این مسایل به خوبی در استان پیگیری شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه را به صورت ویژه دیده و اعتبار لازم برای بحث کتابخانه ها و طرح های نیمه کاره را به این استان اختصاص دهد.