به گزارش خبرنگار طلوع، هوشنگ بازوند در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که امروز در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای همه دستگاهها لازم الاجراست.

استاندار کرمانشاه گفت: درخصوص نحوه برخورد بانکها با واحد‌های تولیدی راکد، هنر بانکها در احیای واحد‌های تولیدی است، نه تملک آنها، مدیران عامل بانک‌ها درخصوص احیا یا واگذاری واحد‌های راکد تملک شده باید احساس وظیفه وجدانی داشته باشند تا در رونق اشتغال تاثیرگذار باشند.

بازوند بیان کرد: نرخ بیکاری استان بسیار بالاست. همه مسوولیم. از مدیران و به خصوص بانکها میخواهم در این زمینه با مردم همکاری کنند.اگر به هر دلیلی نمی‌توانند دراین زمینه راهگشا باشند علت را با ما درمیان بگذارند تا برای رفع آن تدبیری اندیشیده شود.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: جوانان از مسوولین توقع دارند مشکلاتشان را حل کنند. جوان اگر شغل داشته باشد بسیاری از مسائل اجتماعی حل میشود.

وی افزود: در دو هفته آینده «ستاد احیای ظرفیت های راکد استان» را با عضویت بانکها، مدیران عضو ستاد تسهیل و تنی چند از دیگر مدیران و مسوولین استان تشکیل خواهیم داد تا ظرفیتهای راکد شناسایی و احصاء شود و بانکها، اشخاص حقیقی و هلدینگهای اقتصادی باید برنامه زمانبندی شده خود را برای احیای این ظرفیت‌ها ارائه کنند.

وی گفت: ظرفیت های راکد استان برای احیا باید اولویت بندی شوند. اگر یک واحد، توان به روزرسانی و ادامه کار نداشته باشد وقت خود را صرف دیگر واحدها خواهیم نمود.