به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع به نقل از رسانه های آمریکا، مراسم هفتادوپنجمین جوایز سینمایی گولدن گلوب که عصرگاه یکشنبه در شهر لس‌آنجلس ایالت کالیفرنیا آمریکا برگزار شد، کاملا تحت تاثیر موضوع آزار جنسی و سوء رفتار جنسی برخی از هنرپیشگان مطرح سینمای هالیوود قرار داشت.

در این مراسم بسیاری از هنرپیشه های زن هالیوود در واکنش به افشاگری‌های اخیر درباره آزار هنرمندان هالیوود از سوی برخی هنرپیشه‌ها، کارگردانان و تهیه کننده‌های مطرح سینمای هالیوود و برای همدردی با قربانیان آزار جنسی در هالیوود، لباس سیاه بر تن کردند.

همچنین ستاره های سینمایی حاضر در مراسم دیشب روی لباس خود دگمه ای با شعار “تایمز آپ” – وقت شما تمام است- نصب کرده بودند. “تایمز آپ” نام سازمانی است که پس از افشاگری های اخیر درباره آزار جنسی زنان و حتی برخی مردان جوان سینمای هالیوود تاسیس شده و هدف آن جلوگیری از احتمال وقوع حوادث مشابه در آینده است.

در مراسم دیشب “ست میرز” مجری مراسم نیز در سخنان خود کنایه های نیشدار و بعضا خنده داری درباره رسوایی آزار جنسی در سینمای هالیوود مطرح کرد و برخی هنرمندان برنده جوایز از جمله ” اوپرا وینفری” در سخنان خود با طرح احساسی موضوع آزار جنسی هنرمندان هالیوود، شرکت کنندگان در مراسم را به گریه انداخت.

گفتنی است، در مراسم امسال جایزه بهترین فیلم درام و بازیگر زن به فیلم “سه بیلبورد خارج از ابینگ میسوری” رسید. موضوع این فیلم تلاش های یک زن برای اجرای عدالت درباره دخترش است که قربانی تجاوز جنسی شده و جسدش سوزانده شده است.