همچنین در این نشست منوچهر فخری مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری نیز آغاز طرح پاکسازی حریم جاده ها و ساماندهی ورودی و خروجی شهرها و روستاها، صدور توقف حفاری و عملیات عمرانی در محورهای پرتردد و مسافرپذیر، بهسازی و تنظیف سرویس های بهداشتی عمومی، برپایی چادرهای نماز در سطح شهرها و روستاها، رسیدگی به وضعیت روشنایی معابر و کشیک ۲۴ ساعته آتش نشانی را از جمله مهمترین اقدامات شهرداری های کرمانشاه برای استقبال از میهمانان نورزی عنوان کرد.


حجت الاسلام والمسلمین عبدالله عزیزی بازرس ویژه ستادخدمات سفرهای نوروزی استان نیز بابیان اینکه کرمانشاه جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیاری دارد که بسیاری از آنها مغفول مانده اند، گفت: باید تلاش کنیم تا از این ظرفیت ها بهره ببریم و چهره ای زیبا از کرمانشاه را به گردشگران معرفی کنیم.

وی تاکید کرد: استفاده گسترده از فضای مجازی یکی از راهکارهای جذب گردشگر به کرمانشاه و متعاقب آن ایجاد اشتغال در این استان است.

بازرس ویژه ستاد خدمات سفرهای نوروزی کرمانشاه همچنین بر لزوم کددار شدن تمام غرفه های نمایشگاه های صنایع دستی وسوغات نوروزی، ساماندهی دستفروشان خصوصا در مبادی ورودی شهرها، تشدید نظارت بر واحدهای پذیرایی و جمع آوری متکدیان در سطح شهر تاکید کرد.

علی امیری دبیراجرایی ستاد نوروزی نیروی انتظامی نیز از آمادگی هفت هزار و ۶۶۶ نیروی پلیس برای برقراری نظم ترافیکی و امنیت گردشگران در نوروز ۹۸ خبر داد و گفت: علاوه براین ۱۰۵ گشت راهور و ۱۸۹ گشت پلیس راه نیز در این مدت فعال خواهند بود.

وی یادآورشد: در این ایام همچنین در جابجایی منازل محدودیت هایی را ایجاد کرده ایم، به گونه ای که اشخاصی که قصد جابجایی منزل دارند صرفا با مجوز نیروی انتظامی می توانند اقدام کنند/ایسنا