علی‌حسین منصوری در گفتگو با خبرنگار طلوع کرمانشاه، از واگذاری و نصب ۳۴۶ فقره انشعاب جدید آب در شهرستان اسلام آبادغرب خبر داد و اظهار داشت: ۳۴۶ فقره نیز واگذاری و نصب انشعاب جدید آب و فاضلاب صورت گرفته است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اسلام آبادغرب با اشاره به شناسایی و جمع آوری ۷۵ مورد انشعاب غیرمجاز، گفت: این انشعابات غیرمجاز پس از شناسایی و جمع آوری، به انشعابات مجاز تبدیل شدند.

وی استاندارد نمودن ۸۵ فقره انشعابات غیراستاندارد، نشت یابی ۷۰ هزار و ۵۰۰ متر در شبکه توزیع، شناسایی ۵۶ مورد نشت و رفع  آن را از اقدامات انجام شده ذکر کرد و افزود: ۱۷ مورد جلوگیری از هدررفت آب، تعویض ۴۲۷ دستگاه کنتور خراب با قدمت بالا، پیمایش ملک به ملک به تعداد ۱۲ هزار و ۷۰۰ مورد، رفع ۱۰۱ مورد حادثه و اتفاقات شبکه توزیع در خطوط اصلی، از دیگر اقدامات است.

منصوری رفع ۱۶۸ مورد حادثه و اتفاقات شبکه توزیع در بخش انشعابات، رفع ۲۷۴ مورد حادثه و اتفاقات شبکه توزیع، تعویض ۷ شیر فلکه اصلی و انجام ۹۰۶ مورد آزمایش میکروبی آب را از دیگر کارهای انجام شده توسط آبفای شهرستان اسلام آبادغرب عنوان کرد.

وی همچنین به انجام ۳۳ مورد آزمایشات شیمیایی آب، انجام ۱۷۶ هزار و ۲۸ مورد تست کلر باقیمانده شبکه توزیع و مخازن نیز اشاره کرد و گفت: شستشوی ۴۹ هزار و ۳۰۰ متر شبکه توزیع و خطوط انتقال از دیگر کارهای انجام شده است.

مدیرامور آب و فاضلاب شهرستان اسلام آبادغرب تعداد مخازن در مدار بهره برداری را ۳ باب اعلام کرد و گفت: ظرفیت مخازن در مدار بهره برداری نیز ۱۵ هزار مترمکعب است.

وی از انجام ۶۶۸ مورد لایروبی منهول، تعویض ۴۵ مورد دریچه منهول، همسطح سازی ۶۴ مورد منهول، شستشوی ۷۹ هزار و ۲۰۰ متر شبکه فاضلاب خبر داد و افزود: ۶۹ مورد حادثه اصلی شبکه فاضلاب در شهر اسلام آبادغرب انجام شده است.

منصوری طول شبکه جمع آوی فاضلاب در شهرستان اسلام آبادغرب را ۱۸۴ هزار متر اعلام کرد و گفت: طول شبکه توزیع آب در این شهرستان ۲۳۵ هزار متر می‌باشد و ۵۰۵ مورد حادثه فرعی و انشعابات فاضلاب نیز در این شهرستان انجام شده است.
 
وی بیان کرد: شهرستان اسلام آبادغرب با داشتن ۱۱۰۰ هکتار مساحت، ۹۸ هزار و ۳۰۱ نفر جمعیت را در خود جای داده و کل مشترکین آبفا در این شهرستان ۲۳ هزار و ۹۶۰ فقره می‌باشد.