اسدالله رازانی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که امروز (۲۵ مرداد) برگزار شد، اظهار کرد: برای رونق سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در استان باید به معنای واقعی روند صدور مجوزها را کم و میزان هزینه‌های صدور مجوز را به حداقل برسانیم.

وی ادامه داد: البته در کنار این تسهیل، الزامات قانونی هم باید رعایت شود.

استاندار کرمانشاه بر لزوم حذف موازی‌کاری‌ها برای صدور مجوز سرمایه‌گذاری تاکید کرد و افزود: دستگاه‌ها باید استعلامات اولیه برای صدور مجوز را ظرف مدت ۱۵ روز پاسخ دهند تا معطلی بری سرمایه‌گذار ایجاد نشود.

رازانی یادآوری کرد: برای واگذاری زمین به سرمایه‌گذار هم نباید هیچ اجباری برای انتخاب زمین در شهرک‌های صنعتی وجود داشته باشد، بلکه دستگاه‌ها فقط موظفند شرایط و ویژگی‌های زمین شهرک‌های صنعتی را برای سرمایه‌گذار تشریح کنند.

وی اجبار سرمایه‌گذار به انتخاب زمین در شهرک‌های صنعتی را مانع تراشی دانست که روند کار را کند می‌کند.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه جلسات شورای اشتغال باید به صورت مستمر برگزار شود، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم از دل این جلسات اقداماتی برای ایجاد اشتغال در استان بیرون بیاید.

در ادامه سید نعمت‌الله حقیقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز به تشریح روند صدور مجوزها و اخذ استعلامات برای سرمایه‌گذاران پرداخت و گفت: تلاش کردیم این روند تا جایی که ممکن است کوتاه شود.